Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Külföldi bankban tartott...

Külföldi bankban tartott nagyobb összeget hogyan lehet legkedvezőbb árfolyamon átváltani forintra?

Figyelt kérdés
A nagyobb összeget körülbelül 50 ezer euróra értem. Jelenleg külföldi bankban van és szeretném áthozni magyar bankszámlára. Mik a legjobb lehetőségek, mert tudom, hogy bankközi utalással sokat veszíthetek rajta? Esetleg a Revolut? De ott is van egy bizonyos határ, ami alatt kedvezményes az egész, nem? Hogy zajlik le egy ilyen folyamat?

2023. febr. 18. 11:15
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

8

Aha, és hol vált át 50.000 EUR-t "nem bankban" normális árfolyamon, a keletiben az araboknál? Vaagy egy sötét sikátorban? Aztán vagy elverik és kirabolják, vagy hamis pénzt kap és mehet a sóhivatalba panaszkodni...

2023. febr. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

#7

Ilyen összeget Revoluton tárolni és mozgatni nem tudom, hogy megéri-e. Nagyon inkonzisztensek tudnak lenni a számlabefagyasztásokkal gyanús számlamozgásoknál és itt több tízezer euróról van szó egy olyan esetben, ahol teljesítési határidőt szerződés szab meg.

2023. febr. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
75%

Ahogy az előzőekben írták, én is vennék Revolut előfizetést 1 évre, mert havi 400k HUF feletti váltásnál 0.5% a commission a Revolut-nál, ezt el lehet kerülni az előfizetéssel. Amúgy a piaci bid/ask árfolyamokon tudsz váltani a Revolut-on (bár, én azt láttam, hogy olyan 1 forinttal rosszabb mindig az árfolyam, eladásnál és vételnél is, tehát valamivel nagyobb a spread: de még mindig sokkal jobb, mint mondjuk az OTP-nél).


Az átváltást kis részletekben csinálnám: pl. 5k EUR feltöltés -> átváltás -> kiutalás forint számlára. (És ellenőrizd le, mennyi jelenik meg végül a forint számlán, nem volt-e valahol rejtett költség!) Ha megfelelő, akkor még néhányszor ismételd meg, és át is tetted forintba az eurót.


Bár, ahogy fentebb írták, érdemes lenne euróban csinálni a lakás/ház tranzakciót, és akkor ez az egész átváltás nem szükséges. Valamint most szerintem túl erős a forint, az elkövetkezendő néhány hónapban jó eséllyel lesz ennél gyengébb forint árfolyam, és akkor érdemes váltani. (De ez csak a személyes véleményem, lehet tovább erősödik a forint, és megéri most váltani.)

2023. febr. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Mondjuk ha ezt 430as euronal megtetted volna nem most 380nal gondolkodnal, kapasbol 2,5millioval beljebb lennel.
2023. febr. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
74%

Én a Wise-t használtam erre a célra, és semmi probléma nem volt, többször utaltam igen nagy összegeket én is lakásvásárlási célra tartogatott valutából.

Ingeyenes a regisztráció, átlátható árfolyamok és költségek, semmi meglepetés. Általában jóval kedvezőbb, mintha sima bankból utalnál.

2023. febr. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 NTBS ***** válasza:
24%
Inkább utald át. Veszített rajta, de kisebb kockázat.
2023. febr. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
A kérdés valóban az, hogy miért most akarsz átváltani forintra 50 ezer eurót, ha megtehetted volna 50 Ft-tal magasabb árfolyamon is??? :O
2023. febr. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Melyik városban néztél lakást?
2023. febr. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Ha nem rég tudta meg, hogy forintban szeretné felhasználni, akkor nem érdemes azon gondolkodni, hogy mennyivel jobb volt az árfolyam korábban. Ezeket a mozgásokat csak az tudja kihasználni, aki aktívan kereskedik egy bróker számlán.
2023. febr. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

#18

Budapesten, de ez nyilván csak egyik fele a megtakarításomnak, a többi forintban van.

2023. febr. 24. 08:51
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!