Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Külföldi bankban tartott...

Külföldi bankban tartott nagyobb összeget hogyan lehet legkedvezőbb árfolyamon átváltani forintra?

Figyelt kérdés
A nagyobb összeget körülbelül 50 ezer euróra értem. Jelenleg külföldi bankban van és szeretném áthozni magyar bankszámlára. Mik a legjobb lehetőségek, mert tudom, hogy bankközi utalással sokat veszíthetek rajta? Esetleg a Revolut? De ott is van egy bizonyos határ, ami alatt kedvezményes az egész, nem? Hogy zajlik le egy ilyen folyamat?

2023. febr. 18. 11:15
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Fel akarod firintban használni?
2023. febr. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Igen, lakásvásárláshoz kéne.
2023. febr. 18. 11:20
 3/21 krwkco ***** válasza:
84%

Az egyik lehetőség: nyithatsz a magyar bankodban egy euros számlát és megkérdezed, hogy adnak-e egyedi árfolyamot ekkora összegre.


Egy másik út attól függ, hogy mennyire akarod ezt bonyolítani. Nyitsz egy Interactive Brokers számlát. Ott átváltod forintra. Gyakorlatilag középárfolyamon, egy minimális (1-2 dollár). És ingyen kiutalod a forint számlára. Utána kapsz egy figyelmeztetést, hogy a váltási lehetőség nem erre szolgál, hanem a befektetési célokra. És ha mégegyszer megteszed, akkor le fogják tiltani a váltásodat. (HUF->EUR irányban kipróbáltam IBKR-en és ez működött.) Vagy ha a figyelmeztetést el akarod kerülni, akkor napon belül veszel és eladsz valami forintos papírt. Az feltehetően nem változik sokat, de ha igen, akkor veszthetsz is meg nyerhetsz is. Bonyolult és munkás, de ez is egy lehetőség.

2023. febr. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
75%

Az szívás… a sepa eleve lesz kb 60 euro

Esetleg egy euros alszámla a forintos főszámlára és átvezeted, amikor ténylegesen kell vagy utalod az eladónak

2023. febr. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 krwkco ***** válasza:
100%

"egy minimális (1-2 dollár)"

egy minimális (1-2 dollár) jutalékkal

2023. febr. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 krwkco ***** válasza:
100%

"Az szívás… a sepa eleve lesz kb 60 euro"

Nem ott lesz a gond. A 60 EUR az alig több, mint 1 ezrelék. De ha bankban alakítja forinttá és nem kér egyedi árfolyamot akkor 1-2% (500-1000 EUR) lesz a vesztesége.

2023. febr. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom ez-e a legolcsóbb, de Revoluton ezt úgy tudod megoldani, hogy:

1. Ha van bankkártyád a kinti számládhoz akkor teljesen ingyen befizeted EUR-ben a revolutra

2. Ekkora összeg váltásához vagy benyeled a váltási költséget vagy befizetsz 1 év prémiumra. Szerintem a prémium befizetés olcsóbb lesz és akkor kapsz érte 1 év prémium szolgáltatást is

3. Átváltod Revoluton

4. Ha van az eladónak revolutja akkor ingyen átutalhatsz neki. Ha nincs akkor SEPA költség merül(het) fel. Ha jól tudom ez attól is függ, hogy neki milyen számlája van / melyik banknál


B verzó, amit még nem láttam, hogy meggyőzöd az eladót, hogy ne csesszete ki egymással és had fizesd ki EUR_ban. És mondjuk megegyeztek Középárfolyamban. Így te is nyersz, mert nem vételin váltasz és ő is nyer, mert nem vételin vesz EUR-t. És őszintén, igazán nagy marha aki ma szívesebben fogad el forintot mint EUR-t :D

2023. febr. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
0%

A legjobban úgy jársz ha kint kiveszed és itthon beváltod ,nem bankban.

Itthon még az euró kivételre is lefognak 0.6ezreléket a bankok.

2023. febr. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
52%
Wise.
2023. febr. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

#8

A "kiveszed"-et készpénzre érted?

2023. febr. 18. 13:42
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!