Ilyenre van lehetőség?

Figyelt kérdés

A Cib bank az Olasz Intesa Sanpaolo csoport tulajdona. Van lehetőség cib bankból olasz számlát nyitni?


Egyik volt osztálytársamnak fivsekedett hogy külföldi banknál van számlája (mondjuk az nem cib, és olyan bank Mo nincs, csak volt kint, és csináltatott).


2023. febr. 19. 11:55
 1/4 Fsms ***** válasza:
0%
Kérdezd meg a bankot. Az unicreditnel lehet.
2023. febr. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Így nem lehet. Hiába egyik a másik tulajdonosa, vagy közös a tulajdonosuk, attól még különálló bankok.


Tudom, nem ez a kérdés, de kicsit meglepő, hogy őszinte legyek, hogy egy külföldi bankszámlával középiskolás dicsekszik. Nem túl rég voltam annyi idős és ha dicsekedni akart valaki, nem ilyennel tette. Kicsit idősebben meg már más miatt nem dicsekszik ilyennel.



Egyébként pedig országonként eltérő, hogy milyen elvárások vannak bankszámlanyitáshoz.

Olaszországot nem ismerem.

Európában például Nagy-Britanniában piszok nehéz. Más országokban nyilván van ahol sokkal könnyebb vagy akár még nehezebb.

2023. febr. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

19:39 Neki pont Brit volt. Lloyds-os.


Ha Wise-t nyitok, a számlaszám Brit.

2023. febr. 19. 19:54
 4/4 anonim ***** válasza:

Visszajöttem, mert most jutott eszembe valami.


Egyik ismerősöm az egyetem alatt kiment Olaszországba egy rövid egy-két hónapos tanfolyamra olaszt tanulni és nyitott kint számlát említette. Nyilván lakcímét tudta igazolni, ha szükséges volt.



De most már nem értelek, mert a kérdésben olasz bank szerepelt, most pedig a brit Lloyds.


Wiset bárki nyithat, nem tudom, hogy milyen számlaszámot kap, ami Llyods Bankos számlának néz ki vagy sem.

Azért mondom, mert nyilván nem Lloysds bankszámla, hanem Wise.


De az egyértelműen nem egyenlő azzal, mint hogy valaki bemegy Londonban vagy más brit városban egy Lloyds fiókba számlát nyitni.

Az sokkal keményebb dió.


De dicsekedni azzal sem kell. :)

2023. febr. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!