Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van ilyenre lehetőség felmondá...

Van ilyenre lehetőség felmondási idő elkerülésére?

Figyelt kérdés
Munkahelyet szeretnék váltani, de tudom jól hogy a jelenlegi munkahelyem szigorúan ragaszkodik a 30 nap felmondási időhöz. Na de kevés az a munkahely, aki ennyit hajlandó várni. Egyik ismerős említetté, hogy van arra lehetőség hogy ha valakinek megvan az új munkahelye az kikérje őt a régiről anélkül, hogy le kéne tölteni a 30 napot. ez igaz? Vagy nincs bármely más kiskapu? Más hogy oldja meg?
2014. jan. 6. 21:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Az nem kifogas, hogy van masik munkahelyed. A felmondasi ido a cegnek is kell, hogy talaljon valakit a helyedre es azt betanitsd. Ha a jelenlegi ceg ragaszkodik, hogy kitoltsd a felmondasi idod, akkor sokat nem tehetsz.
2014. jan. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
57%
Ez roppant egyszerű, össze kell balhézni a főnököddel és akkor még aznap kitesznek.
2014. jan. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
és ha van bőven ember?
2014. jan. 6. 21:39
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Akkor is a jelenlegi munkaltatodtol fugg. Nem koteles elengedni, ha nem akar.
2014. jan. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Tehát magyarán addig nem lehet igazán új munkahelyem amíg le nem számolok a jelenlegin és amíg le nem töltöm a 30 napot. És ha ez megtörtént csak utána kezdjek el munkát keresni, addig meg legyek munkanélküli.

Mert akárhány állásinterjún voltam eddig sehol nem hónapokról volt szó, hanem azonnali vagy pár napon belüli kezdés. Elég hülye 1 rendszer.

2014. jan. 6. 22:57
 6/17 anonim ***** válasza:

Az, de sokat nem tudsz tenni.... az új helyre is azért keresnek embert, mert sokszor az előző felmondott/kirúgták, hamar találni kell újat, aki gyorsan kezd és addig be tud tanulni, amíg a régi ott van.


Akkor lehet még esély, ha kismama vagy nyugdíjba vonuló helyére kell valaki, akkor tudnak várni ha időben kezdenek keresni.


Amúgy milyen munkakörben keresel állást?

2014. jan. 7. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Nekem is ez a bajom. Már 2 helyre is felvettek volna, de nem tudtam azonnal kezdeni, így egy munkanélküli lett a befutó...
2014. jan. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Az a helyzet, hogy messzire költöztem otthonról, és 1 gyári munka volt az első, amit találtam, így muszáj volt elfogadnom. Vártam vele kicsit, hátha megtetszik, de nem tetszett meg mást szeretnék. 5 hónapja vagyok ott. Mostmár úgy döntöttem el kezdek keresgélni, van normális végzettségem, szóval az irodai munkák irányában akarok keresgélni.

És ez a poén, hogy egy 2500 fős gyárban nem tudom miért kell ennyire ragaszkodni, a felmondási időhöz, mikor a helyemre jut egy csomó ember. Vannak akik hónapok óta táppénzen vannak, ha őket tudják pótolni akkor engem is tudnának.

Úgyhogy nem is tudom, így hogy merjek keresgélni.

De továbbra is az a kérdésem, hogy tényleg van ilyen, hogy az új munkahely kikér és akkor azonnal kötelesek elengedni????? Mert nekem ezt mondta egy ismerős, és a neten is találtam pár fórumot, ahol ugyanezt írták.

2014. jan. 7. 15:34
 9/17 anonim ***** válasza:
Soha nem hallottam errol, persze ettol meg letezhet, de nem is logikus. A regi helyen van egy szerzodesed, ok ehhez ragaszkodhatnak, miert tennenek szivesseget egy masik cegnek?
2014. jan. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen.

Ha te mondasz fel, a munkáltatód ragaszkodhat a felmondási időd ledolgozásához.

Ha annyira nagyon téged szeretne az új munkáltató, akkor felajánlhatja a jelenlegi munkáltatódnak, hogy kifizeti neki a felmondási időre járó béred plusz az esetleges többletköltségeit.

De még ebbe sem köteles belemenni a régi munkáltatód.

Viszont a felmondási idő alatt kiveheted a még arányosan járó (ki nem vett) szabadságodat.

2014. jan. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!