Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Állampapír? Ha egy évre...

Állampapír? Ha egy évre akarok befektetni, akkor is jobban megéri a 7 éves PMÁP, vagy a 4 éveset venni? Ahogy látom, ha egy év múlva eladom, még akkor is sokkal több az (egy)éves kamata, mint az egyéves kincstárjegynek (az 9%). Jól gondolkodom?

Figyelt kérdés

Illetve egy összegben vennétek meg, vagy több kisebb lekötésben?


Bocsi ha hülye kerdés, először foglalkozom ilyesmivel, köszönöm ha segítetek.



2023. márc. 22. 08:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

4 évesnek nincs értelme 1 évre. Kevesebbet kamatozik, mitn a 7 éves és ugyanannyi a visszaváltási díja.


A jelenlegi 1%-os levonás mellett a 7 évesnek a legmagasabb a kamata, ha 1 év múlva eladod.

Ez a levonás viszont nincs kőbe vésve, megemelhetik bármikor. Volt már 2% is.


1 évre én Diszkont Kincstárjegyet vennék. A D240221 11hónap múlva jár le és 14,26%-os hozamot ír. Ez kicsit kevesebb, mint a 7 éves PMÁP 16%-1% hozama. De nincs benne az eladás miatti rizikó.


7éves PMÁP akkor lehet jobb választás, ha lehet, hogy mégse pont 1 év múlva kell. Akkor a pénz egy része vagy egésze kamatozhat tovább.

2023. márc. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%

Ha a viszavaltasi dijak nem valtoznak, akkor megeri a 7 eveset venni egy evre.

Illetve ott van meg a DJK, abbol is tudsz olyat venni ami egy ev mulva jar le, jelenleg 14,26%-os eves kamattal.


Olyan pedig nincs, hogy “tobb kisebb lekotes”. Ha tobb reszletben veszel allampapirt, a vegen akkor is ugyan annyi darab es ugyan olyan allampapirod lesz, mintha egyben venned meg.

2023. márc. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem, akkor a D240221 kincstárjegy lesz szerintem. Ez ha jól értem, ha ma megveszem, mondjuk 4millió forintra, 2024. február 22én ad 570.400 forintot? És nincs eladási díj, mert ugye lejár magától.
2023. márc. 22. 08:55
 4/6 anonim ***** válasza:
85%

Csak 10 ezerrel oszthato neverteket tudsz venni, ugyhogy egesz pontosan igy neznek ki a szamok:

Ma kifizetsz 3997906 forintot es jovo februar 21-en visszakapsz 4530000 forintot.

2023. márc. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Szuper, köszönöm a segítséget!
2023. márc. 22. 09:04
 6/6 anonim ***** válasza:
Egy evre a dkj a legjobb
2023. márc. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!