Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A NYESZ R !számla megszüntetés...

A NYESZ R !számla megszüntetése,annak költségei érdekelnének?Van adózás a kamatjövedelem után?Negatív kamatnál mi a helyzet?Minden feltétel adott,16 éve nyugdíjas vagyok,nem vettem igénybe adókedvezmény!

Figyelt kérdés
A nyugdíj megtakarítási számla költsége érdekelne,megszüntetése esetén!

#A NYESZ "R számla megszüntetése!
2023. márc. 23. 13:14
 1/5 krwkco ***** válasza:

Ha már több, mint 10 éve nyitottad a NYESZ-R számlát, (ami a 16 év nyugdíj miatt valószínű), akkor semmit sem kell fizetni a megszüntetéskor. Átkerül a pénz a normál számlára. Adnak egy adóigazolást, amiben az a lényeg, hogy a fizetendő adó 0 Ft.

Pl. [link]

2023. márc. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!Utána néztem és megnyugodtam,én más tájékoztató oldalt olvastam!Csodálkoztam is , hogy hogy adóztathatják meg a már egyszer leadózott jövedelemből származó befektetést? Így is nagyon sok költsége van, ha hozzá akarok férni!Jó lenne tudni,olyan megoldásokról, hogy kivételnél ,hogy úszhatom meg a legolcsóbban!Nem a legjobb megoldás volt,pénzügyi tapasztalatok nélkül belevágni,sok a veszteség ,de ez az én problémám!
2023. márc. 24. 10:45
 3/5 krwkco ***** válasza:

"kivételnél, hogy úszhatom meg a legolcsóbban!"

Az értékpapírkezelők, ahol NYESZ-R van, általában egy bankcsoporthoz kapcsolódnak. Ha nyitsz a banknál egy olcsó vagy magas átutalásokat igénylő, de pénzfelvételnél előnyös számlát, akkor az oda való készpénz átutalás sokszor ingyenes. Figyelni kell a megszüntetés költségeire.

Utána pl. kártyás vásárlással átviheted az államkincstárba és vehetsz 16%-os PMÁP-ot.

Vagy ha nem akarod kamatoztatni, akkor 4 hét mulva lejáró kincstárjegyet. Onnan bármilyen folyószámlára átutalhatod ingyen. Vagy pénzfelvét pénztárral rendelkező ÁKK fiókban 0,3%-ért.

A bankodból kártyával költheted a megélhetés kiegészítésére. Vagy használod a havi 150 ezres ingyenes készpénzfelvételt.

Ha megírod, hogy ki az értékpapírkezelőd, akkor konkrétabb adatokat is tudnék keresni a költségekről.

2023. márc. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat!Arra gondoltam én is, hogy az MÁK-l vásárolok PMÁP-t vagy Diszkont kincstérjegyet,egy részét megtartva megélhetésre!Nem találtam viszont olyan ÁKK-fiókot, ahol ilyen költségel "legutóbbi 0,3%-t" felvehetem!A matek nem az én erősségem,át kellene számolni, hogy mennyi az annyi!Budapest legnagyobb bankja a kezelőm,55 éve!A bizalom megvan,de nem igazán értékelik!Lehet az is hogy én fogtam ki mostanában a bankfiókjukban a nem megfelelő "szakembert"!Legutóbbi tanácsa az volt,hogy írjak a központba egy emailt,befektetési tanácsért!A régi jó tanácsadó nyugdíjas lett, persze garancia semmire nincs!Üdv,és szép napot!
2023. márc. 24. 12:19
 5/5 krwkco ***** válasza:

"Nem találtam viszont olyan ÁKK-fiókot, ahol ilyen költségel legutóbbi 0,3%-t felvehetem!"

Ha itt az időpontfoglaláskor az "Állampapír vétel eladás készpénzes"-t választod, akkor a pénztáros fiókokat adja meg:

[link]

De az nem világos számomra, hogy ha megélhetésre akarod használni, akkor miért kellene készpénz. Ha ingyen átutalod a lakossági folyószámládra, akkor kártyával is el lehet költeni.

"Budapest legnagyobb bankja a kezelőm"

Ha jól sejtem, OTP Értékpapírszámlád van. Megnéztem a kondíciókat, de úgy meg van kavarva a pénzátutalás, hogy nem találtam konkrét díjat. Úgy tűnik, mintha az értékpapírszámlához nem kapcsolódna pénzszámla, és a NYESZ-R megszüntetésekor a készpénz rögtön a lakossági folyószámlán jelenne meg minden utalás nélkül. De ezt a legjobb, ha megkérdezed.

Szóba jöhet az is, hogy az OTP-nél vásárolsz PMÁP-ot és kb. 1361 forintért transzferáltatod az államkincstári értékpapírszámlára. De ha átkerül valakogy a lakossági folyószámládra a pénz, akkor onnan kártyával ingyen át tudod vinni az ÁKK-ba PMÁP vagy DKJ vásárláshoz.

"Legutóbbi tanácsa az volt,hogy írjak a központba egy emailt,befektetési tanácsért!"

A mostani helyzetben a PMÁP a legkedvezőbb kockázat- és spekuláció-mentes befektetés. Most 16%, jövőre várhatóan legalább 20% a kamat.

2023. márc. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!