Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan lehet részvényt venni?

Hogyan lehet részvényt venni?

Figyelt kérdés
16f vagyok van egy kis megtakarított pénzem OTP t néztem mert most eléggé beszakadt a bankszektor Svájc miatt…… hogyan kell venni kell nyitni egy külön számlát adózni kell? Kérlek segítsetek. Előre is köszönöm a válaszokat.

2023. márc. 25. 21:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

16 évesen szerintem sehogy.

Valamely szülő nevében tudod csak megtenni.


Igen nyitni kell egy értékpapír számlát egy brókernél, utána arra tudsz utalni és megvenni a részvényt.

Megvenni nem nagy kaland, ha neten bármit vettél már ez se más.


Igen, eladás után ha lett profit, akkor szja-t kell rá fizetni.

De a magyar bróker automatikusan küldd adatot a navnak, így ezt is csak befizeti az ember és annyi.

(Vagy TBSZ számlát nyit és megússza az adózást.)

2023. márc. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! És szerinted OTPt jó venni. Nem vagyok jártas a témában csak néhány dolgot tudok róla tudom hogy nem jo bele kezdeni tudás nélkül de nem akarom tovább nézni ahogy el inflálódik a pénzem….
2023. márc. 25. 21:33
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Állampapír hoz 2 év alatt 35%-ot.

Az otp 2 év múlva 15ezernél lesz? Hát ezt nem tudom megmondani, elképzelhetőnek tartom. De hogy jó üzlet-e az csak utólag derül ki.


Én is vettem tavaly, eddig nem jött be, de én türelmes vagyok, nem lehet minden vásárlás nyerő :)

2023. márc. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Kérd meg szüleidet ,hogy nyissanak egy Értékpapir számlát és ha van hozzáférésed tudsz venni :)
2023. márc. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat az lenne még a kérdésem hogy ennek az érték papír számlának vannak költségei? Meg hogy az OTP jó befektetés lenne e?
2023. márc. 26. 10:16
 6/8 anonim ***** válasza:
Àltalàban pàrszàz forintos költsége van havonta de lehet van ahol egyáltalán nincs.. A tranzakciok utàn magyar tőzsdén is van 1-2 ezer forintos dìj illetve a befektetések utàn àllomànyi dij is terhelődhet
2023. márc. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak OTP részvényt szeretnél vásárolni, akkor az OTP-nél nyiss egy értékpapírszámlát. Az OTP-nél vezetett OTP részvények után nincs állományi díj és számlavezetési díj sem, csak tranzakciós (vásárlási illetve eladási) díj. Viszont, minden más szempontból nem a legjobb, de ha te csak és kizárólag OTP-vel szeretnél kereskedni, akkor neked mindegy.
2023. márc. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Aki nem tőzsdézett soha, és nincsenek tőzsdei tapasztalatai, annak nagyon NEM ajánlom, hogy OTP részvények vásárlásával kezdje a tőzsdei tanulmányait!
2023. márc. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!