Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kirakhatnak kisgyerekkel, ha...

Kirakhatnak kisgyerekkel, ha hónapok óta nem tudom fizetni a hitelt?

Figyelt kérdés
A lakás a sajátom, de van egy elég nagy hitelem, amit hónapok óta nem tudok fizetni, és lassan milliós tartozásom van. A rezsit sem tudtam egy ideje rendesen fizetni, abban is van elmaradásom. Viszont van két pici gyerekem, velük élek együtt. Kell ilyenkor félnem attól, hogy elveszthetem a lakást vagy két gyerekkel semmiképp nem rakhatnak ki? Mi fog történni, ha nem tudom továbbra sem rendesen törleszteni a hitelt?
2023. ápr. 3. 12:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Kirakhatnak. Persze, ennek van átfutási ideje. Ha nem tudod megoldani a lakhatást, elveszik a gyerekeket, te meg mehetsz amerre látsz.
2023. ápr. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
96%
10.15-04.15-ig tart a fűtési szezon, ez alatt senkit nem lakoltatnak ki. Viszont utána nincs kivételezés, mindegy hogy kisgyerek/ek, betegség stb.
2023. ápr. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 nemaRendőrség ***** válasza:
97%
A gyerekeket elveszik, te pedig mész az utcára. Ideje munkát keresni
2023. ápr. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
97%

Első körben szerintem a közművet fogják ki kötni ha nem fizetsz rezsit. Onnantól kezdve a gyámügy bármikor elveheti a gyerekeket és gyámság alá helyezteti. A bank egy idő után elárverezteti a házat és mehetsz az utcára és abban a pillanatban viszi a gyámügy a gyerekeket ha addig megúsztad.

Szóval hiába próbálkozol a gyerekeket aduásznak használni gyorsan vissza fog ütni.

2023. ápr. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 nemaRendőrség ***** válasza:
84%
Add el az ingatlant, végtörlesz és bérelj egy lakást
2023. ápr. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 qkker1 ***** válasza:
100%
Simán kiraknak, és ha nem tudsz lakást bérelni /esetleg venni/, a gyerekeidet állami gondozásba viszik.
2023. ápr. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
88%
Sajnos csak megerősíteni tudom az előzőeket. Apuka hol van?
2023. ápr. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, sajnos minden igaz, amit az előzőek mondanak - az hogy gyerekeid vannak, nem tud örökké megvédeni, csak elnyújtja valamelyest a dolgot.


Én a te helyedben elmennék a bankba tárgyalni, hogy átütemezzem az adósságot, hátha egy alacsonyabb összeget hosszabb futamidővel tudsz fizetni.


Vagy, ha ez nem működik, akkor a legjobb lenne gyorsan eladnod a lakást, amíg még nem veszi a bank kényszereladás alá, és keress egy olcsó albérletet, vagy költözz vissza a szüleidhez, ha lehetséges egyáltalán - így tudod megvédeni a gyerekeidet attól, hogy állami gondozásba vegyék őket.

2023. ápr. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
rendezd a dolgaidat, mert el fogják venni a gyerekeket tőled..
2023. ápr. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Az fog történni, hogy leülsz számolni egy papírral/füzettel, és megállapítod hogy 1 éven belül utoléred-e magad anyagilag, vagy sem.

Ha nem, akkor elmész az önkormányzathoz a Családsegítőhöz és tájékozódsz, milyen segítséget tudnak adni.

Aztán elmész a bankba, hogy mit tudnak segíteni, átváltani a hitelt egy hosszabb távúba, kisebb törlesztővel, amivel 1 éven belül utoléred magad.


Ha azzal sem tudsz egyenesbe jönni, akkor eladod a lakást és egy olcsóbbat veszel.

2023. ápr. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!