Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ez tényleg hülyeség lenne?

Ez tényleg hülyeség lenne?

Figyelt kérdés

Van jelenleg egy 50-55 millió értékű hitelmentes ingatlanom. Ha eladnám, és egy pont ugyanilyenbe költöznék albérletbe, akkor azért kb 250 ezret fizetnék. Viszont az 50-55 millió állampapírból hozna kb 700 ezer forintot. Ha levonom az albérletet, akkor is marad 450 ezer tisztán.

Akinek ezt elmondtam, az eddig hülyének nézett. Szüleimnél kiverte a biztosítékot, mert a felét ők fizették (ettől még az én tulajdonom teljes mértékben a lakás).

Ez miért akkora hülye ötlet? Ha ezt a pénzt nem költöm el, akkor 2 év alatt félreteszek belőle minimum 10 milliót. Ha elveszíteném a munkámat, akkor pedig lenne egy biztos bevételem, kvázi anyagilag független lennék.


2023. ápr. 4. 14:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Statikusan igazad lehet.

De a világ nem statikus.


3 év múlva már nem kapsz havi 700ezer kamatot, csak 200ezret.

Közben az albérletárak évente emelkednek kb az inflációval.

Nagyon gyorsan mínuszba tud fordulni ez az ötlet.

2023. ápr. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Amennyire képen vagyok az albérletárak az ingatlanárakkal együtt mozognak. Magas kamatok mellett viszont az ingatlanbefektetés egyre kevésbé jó ötlet az állampapírral szemben, ami miatt az ingatlanok ára lefelé megy. Mire a kamatok lecsökkennek, még az is lehet, hogy a ugyanannyiért, vagy kevesebbért tudnám "visszavenni" a lakásomat. Nem?
2023. ápr. 4. 14:35
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Az ingatlanárak csökkennek a magasabb kamatkörnyezet hatására és emelkednek az alacsony kamatkörnyezet hatására. Eddig az alacsony kamatok miatt szárnyalt így fel az ingatlanárfolyam. Most csökkenés várható, a hitelezés csúnyán visszaesett és aki nem hitelből vesz lakást, az befektető - aki most a kötvénypiacon vevő éppen. Persze ki lehet fogni hülyéket akik most megveszik az ingatlanodat jó drágán.
2023. ápr. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
87%

"még az is lehet, hogy a ugyanannyiért, vagy kevesebbért tudnám "visszavenni" a lakásomat."


Lehetséges igen. De ez egy nagyon durva spekuláció.

Szerintem az fog történni, hogy most eladod 70-ért. 16% kamatra berakod a pénzt. Lesz 2 év múlva 80 milliód mondjuk.


Ha leesik a kamat, akkor az árak hirtelen kilőnek 85-90 millióra és máris mínuszba fordult az egész.


Én ezt egy veszélyes spekulációnak tartom. Nem, nem gondolom, hogy ez egy jó ötlet lenne.

2., 3. stb ingatlanoddal meg lehetne játszani ezt.

Az elsővel, amiben laksz én tuti nem tenném. Ennyire nem vagyok bátor.

2023. ápr. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 krwkco ***** válasza:
100%
A pénz értéke az inflációval folyamatosan csökken. Ha elkülöníted az inflációnak kb. megfelelő kamatot, akkor a tőkéd névlegesen nem változik, de az értéke csökken. Voltaképpen feléled a tőkét.
2023. ápr. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Pénzügyileg azért, mert az egyik vagyon, a másik nem vagyon.

Az egyik hosszútávú befektetés, a másik rövidtávú/középtávú.


Az lehetne egy pénzügyileg se buta lépés, ha olcsóbb saját lakásra cserélnéd, és a mondjuk 7 milliós felszabadult összeget mozgatnád különböző rövidebb távú befektetésekbe.

De azt is megteheted, hogy 2 ingatlant veszel és az olcsóbbat kiadod.


Más valami: Ki tudod venni a havi hozamot állampapírból? Tehát van havi kifizetésed? Vagy csak 7 év múlva jutsz hozzá a hozamhoz?


Youtube-on van a Pénzügyi fitnesz csatornán több videó arról, mért nem jó az állampapír hosszú távon.


Más valami: teljes vagyont egyféle befektetésbe rakni botorság, minimum harmadolni kell.

2023. ápr. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

"az albérletárak az ingatlanárakkal együtt mozognak"

Dehogyis. Kb. 10 évvel ezelőtt még 10-12 évi bérleti díj volt egy lakás ára, ez most kb. 30 év.

2023. ápr. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Ne csináld. 1 hitelmentes ingatlan órási kincs a mai világban. Ne add el semmiképpen se.
2023. ápr. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Baluba ***** válasza:

Egy egyszerűsített modellben az ingatlan reálértéke hosszú távon állandó (pontosabban csak demográfiai és infrastrukturális faktoroktól függ), rövid távon viszont az aktuális kereslet és kínálat határozza meg. Ebből következően:

1) az albérleti díj hosszú távon infláció fölötti haszon, a megtérülés pedig a bérleti díj és vételár aránya;

2) eladni egy ingatlant állampapírba befektetési céllal azt jelenti, hogy a az ingatlanpiac, infláció és kamatkörnyezet olyan együttesére fogadsz, ami számodra kedvező.


Összegezve tehát, nem vetted figyelembe, hogy hosszú távon az ingatlan árak biztosan emelkedni fognak, a kérdésed alapján nem vagy olyan szinten tisztában a pénzügyekkel, hogy a 2)-es pontot jól fel tudd mérni, valamint ingatlanból pénzügyi termékre váltani mindig magában hordozza azt a kockázatot, hogy elveszíted a fizikai fedezetét a pénzednek.


Én a helyedben meg sem fontolnám, hogy eladjam a házat.

2023. ápr. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Én a helyedben eladnám a lakást, és a pénzből vásárolnék egy élhető országban egy ingatlant, és odaköltöznék.
2023. ápr. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!