Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Milyen állampapírt érdemes...

Milyen állampapírt érdemes most venni? 3-5 éves távlatra.

Figyelt kérdés

A prémium papír amit az ősszel adtak ki, annak már annyira sok kamata gyűlt fel amit előre meg kellene fizetni.

A bónusz, aminek háromhavi kamatjóváírása van, annak is teljesen kiadásig visszamenőleg kell megfizetni a kamatát? Vagy csak az utolsó háromhavi periódusét?

Van ezeken kívül újabb?

Melyiket érdemes venni most?



2023. ápr. 12. 10:35
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
Pontosabban: 2 millió forintért akarnék venni, ennek az összegnek már ősz óta sok kamata gyűlt volna fel amit most meg kellene fizetni a prémiumnál.
2023. ápr. 12. 10:39
 2/29 anonim ***** válasza:
45%
Eladásnál visszakapod a felgyülemlett kamator, így ez nem szempont. Szerintem PMÁP jobb a BMÁP-nál, sokkal kovethetobb és legalább 2 évig jó kamata lesz.
2023. ápr. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Azért lenne csak szempont, mert mind a 2millióért papírt szeretnék venni, plusz pénzem meg nincs amiből megfizethetném a felgyűlt kamatot. Azaz ha nem is mindért, de minél többért, és minél kevesebbet akarnék belőle kamatra fizetni.
2023. ápr. 12. 10:48
 4/29 anonim ***** válasza:
45%
Ugyanúgy tudsz mind a 2 millióért kötvényt venni, mivel árfolyamon jegyzik, nem kell utána külön megfizetned a kamatot. Szerintem nem érdemes megvárnod a következő kötvény kibocsátást, mert akkor hónapokig nem kamatozik a pénzed.
2023. ápr. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Huhh, akkor mégsem értem teljesen ezt az egészet. Pedig már azt hittem igen.

Legutóbb mikor vettem, akkor az ügyintéző számolta az odáig felgyűlt kamatot. Amit úgy emlékeztem, pluszban kellett fizetni. De akkor lehet ez utóbbira rosszul emlékszem.

2023. ápr. 12. 11:09
 6/29 anonim ***** válasza:

Azzal hogy most megveszed a PMAPot es a 2M forintodbol csak kb 1,84 millio nevertekert veszel allampapirt, a maradek kb 160 ezret pedig a felhalmozott kamatok megvasarlasara kell forditanod, kb 160000*0.08= 12800 forint kamattol esel el a kovetketo kamatdorduloig, ahhoz kepest mintha most tudnal venni 2M neverteket. Ez a veszteseg a 2M forintra vetitve kb eves 0,3% hozamcsokkenesnek felel meg.

Szerintem e miatt nem eri meg masik allampapirt venni, mert az osszes tobbi ennel lenyegesen kevesebb kamatot fizet.

2023. ápr. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a levezetést! Részben megnyugodtam, hogy akkor csak értem, másrészt így látom, hogy felesleges ezzel foglalkozni.
2023. ápr. 12. 11:14
 8/29 anonim ***** válasza:

“Legutóbb mikor vettem, akkor az ügyintéző számolta az odáig felgyűlt kamatot. Amit úgy emlékeztem, pluszban kellett fizetni.“

Ez igy van. A kamatot a neverteken felul pluszban kell fizetni. Tehat ha te osszesen 2M forintert szeretnel venni allampapirt akkor a neverteket ugy kell megvalasztanod, hogy a nevertek es a kamat osszege osszesen adja ki a 2M forintot.

2023. ápr. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Igen, eredetileg ezt nem akartam. De ahogy le lett vezetve, valóban nem nagy veszteség.
2023. ápr. 12. 11:30
 10/29 anonim ***** válasza:
61%

a legfontosabb, hogy az államkincstárnál nyiss számlát, mert az ingyenes.

A bankok nagyon pofátlanul lehúznak tartásért is, meg az eladásnál is.

2023. ápr. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!