Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Megbíztok az olyan banki...

Megbíztok az olyan banki telefonos alkalmazásokban, mint a SimplePay, Apple Pay, stb.?

Figyelt kérdés

Nemrég álltam munkába pályakezdőként, és érdekelne hogy mennyire tartjátok biztonságosnak az ehhez hasonló telefonos alkalmazásokat.


Kissé régimódi vagyok, azt a kevés pénzt amit eddig kerestem is elkülönítettem (és nyomon követem) többféle módon, viszont állandóan bombáznak a hirdetések valamint az OTP is ilyesféle dolgokkal, amiket nem találok biztonságosnak.


Kérdésem lenne Felétek, hogy ha valaki fel is tudná törni ezt a SimplePay fiókot, akkor csak a folyószámláról tudná lecsapolni a pénzt, a takarékszámlához és egyéb elektronikus számláimhoz nem tudna hozzáférni?


Válaszaitokat előre is köszönöm!



2023. ápr. 15. 21:38
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Hát figyu, azért 1 bank által figyelt, védett rendszert nem olyan könnyű feltörni. Ha nem kattintgatsz minden gyanús weboldalra és adsz meg adatokat senki nem nyúlja le a pénzed.
2023. ápr. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%

Ha valaki belép a SimplePay fiókodba, akkor a káryához kapcsolódó fő folyószámlán lévő pénzt tudja elkölteni, amíg ki nem meríti a bankkártyád online fizetésekre vonatkozó napi limitjét. Ezt a limitet a netbankban át tudod állítani.

Más számládhoz nem fog tudni hozzáférni.

2023. ápr. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Hát, de érted: kérdéses hogy mennyire is figyelik valójában(!) az egészet


Szoktam rendszeresen jelszavakat cserélni (amiket semmilyen formában nem tárolok úgymond az "agyamat" kivéve :D) viszont ennek ellenére se érzem elég biztonságosnak, valahogy az az érzés megvan, hogy egy profi hacker csapat (akár önszántukból, akár valamilyen más ország kormányának megbízásából) térdre tudná kényszeríteni az egészet egy röpke óra alatt


Gondolkodtam azon is hogy esetleg más bankoknál is nyitok számlát, és nagyjából fele-fele arányban megosztanám a megtakarításaimat, de egyelőre még nem történt meg (10MFt megtakarításig lehet kockáztatok annyit hogy egy bankban legyen, de efölött már elgondolkodhatok majd a diverzifikációján a kis kuporgatott pénznek, vagy esetleg más megtakarítási formákon, amiket nem tudnak elektronikus úton feltörni/befolyásolni)

2023. ápr. 15. 23:21
 4/10 A kérdező kommentje:

#2: Valahogy nekem gyanús az egész, kezdve magától a telefon operációs rendszerének biztonságától kezdve: Sőt, én még azon is agyalok hogy az érintős funkciókat letiltassam-e a kártyán, tekintve hogy mennyire egyszerű lemásolni a kártyák chipjeit, valamint megszerezni a kártyaadatokat különféle úton-módon


Nem bízom a bankban, valószínűleg ha bármilyen visszaélés történne akkor arra hivatkoznának hogy "az ügyfél valószínűleg nem követte a biztonsági előírásokat", stb.

2023. ápr. 15. 23:26
 5/10 anonim ***** válasza:
80%
Aki fel tudná törni a Simple pay-t vagy Apple Pay-t, az fel tudná a bankod rendszerét is, és a folyó vagy takarék számládról is le tudná lopni a pénzt. Csak hogy ez teljesen valószínűtlen forgatókönyv.
2023. ápr. 16. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A félelmed értelmetlen. Aki ezeket a rendszereket képes feltörni az nem pont a te pár milliodat fogja ellopni.
2023. ápr. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Koplárovics Béci ***** válasza:
84%

Amiket írsz, ahhoz eléggé konteós családban kellett felnőnöd... Sajnálom. Vagy csak túl sok filmet nézel, dehát akkor a Hupikék Törpikékben is hinned kellene. Ha ésszel élsz, akkor nem fogja senki feltörni sem a telefonodat, sem az applikációidat. Persze ha folyton feltört alkalmazásokat használsz, akkor növeled az esélyeket.

Érdekes, hogy amióta létezik, érintésmentes bankkártyám van, 2000-es évek elejétől vásárolok interneten bankkártyával, és soha mégcsak meg sem próbálták ellopni a pénzemet.

2023. ápr. 16. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"Érdekes, hogy amióta létezik, érintésmentes bankkártyám van, 2000-es évek elejétől vásárolok interneten bankkártyával, és soha mégcsak meg sem próbálták ellopni a pénzemet."


Azért úgy se csináljunk, mintha hébe-hóba nem történnének visszaélések.

Én se akartam elhinni, de tényleg tudok két olyan embert, akiknek úgy vásároltak érintéssel a bankszámlájáról egy idegen város üzletében, hogy a bankkártyája végig ott volt a zsebében.

2023. ápr. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én revolutot használok évek óta azt google pay el kell összekötni. Semmi baj nem volt vele. Még biztonságosabbnakis találom mint az otp-t aminek állandóan van valami nyavalyája
2023. ápr. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Hintalow ***** válasza:
100%

Igen meg. A nagy rèszènèl, akiktől "csak úgy" ellopják a pènzt phisinggel/vhisinggel ilyen csatornákon, ott nem a technológia a mumus, ha csak kp-jük lenne, odaadnák a brókermarcsinak havi 20%-os kamatra.

Èsszel, felelőssègteljesen használva ezeket a lehetősègeket, nagyon kicsi az esèlyed, hogy megkárosìtsanak.

2023. ápr. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!