Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Érdemes lenne Otp-től a...

Scream85 kérdése:

Érdemes lenne Otp-től a Raiffeisenhez átmennem?

Figyelt kérdés

Aki esetleg a Raiffeisennél van,

- mennyire elfogadhatóak a számlavezetési, utalási díjak, értesítő sms költségek?

- milyen a netbankja? Van mobilapp-ja?

- saját Atm-je általában csak a bankfiókjaiban van, vagy máshol is lehet találni?


2023. ápr. 22. 17:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

- számlavezetési díj 0, utalási díj (forint számlánál) 0, értesítő smst nem használok.

- netbank kissé fapados, alapszolgáltatásokhoz viszont jól használható, értékpapírszámlák esetén sokszor értelmezhetetlen és diszfunkcionális. Van mobilapp, ami az alap számlavezetési szolgáltatásokhoz jól használható, értékpapírszámlát nem kezeli.

- saját atm legtöbbször a fióknál van, de előfordulnak önállóak is. Ritkán használok kpt emiatt kevésbé vagyok képben.


Ajánlom a fizetési számla vezetéséhez a bankot, de a befektetési szolgáltatásokhoz drága és rossz minőségű is.

2023. ápr. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha rendelkezel megfelelő jövedelemmel, a Raiffeisen-nél gyakorlatilag ingyen lehet bankolni, így egyértelműen megéri az OTP-től megszabadulni.
2023. ápr. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha elég a jövedelem akkor ingyen bankolás van, hulladék androidos appal (volt egy verzió az 3 hétig nem ment de ha megy akkor is instabil )


A magyar államkincstárnak az utalas minden esetben ingyenes nem kell bankkártyazni.


A bankkártyát nem használom kp-t nem vettem fel, ellenben ha 2 évvel ezelőtti bankszámla kivonatot kérsz azt a netbankrol nem tudod letölteni és a bankfiókban vaalmi őrületes összeget kérnek erte, tehát fél évente mindent le kell tölteni.

2023. ápr. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 krwkco ***** válasza:
100%

Raiffeisen Gold 2.0

+1 szavazat

2023. ápr. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Az app nem instabil.
2023. ápr. 23. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
10%

Valamit valamiért.

Ha van elég fizud, akkor lehet ingyenes, ha minden hónapban pontosan érkezik (ha nem, akkor havi 10ezer)

Mobil app sokkal gyengébb, mi t az OTP.

Kevés saját ATM, de havi 150-et bárhol felvehetsz.

Én az OTP mellett döntöttem, havi 600 Ft-on felül nem igazán fizetek semmiért, ritkán utalok.

Raiffeisen már túl sokszor belengette, hogy kivonul, szóval lutri hogy melyik bank fogja felvásárolni, ha megtörténik

2023. ápr. 23. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Miklós89 ***** válasza:
76%
Szerintem érdemes az OTP-től megszabadulni. És nem minden áron, viszont jelenleg szinte minden bank fizet az új ügyfeleknek. A Raiffeisen is lehetővé teszi a 20 ezer Ft alatti részletek díj- és illetékmentes utalását korlátlan számban. Az OTP fiókhálózati lefedettsége pazar, így náluk van lehetőség a legtöbb helyen félretájékoztatatott ügyféllé válni.
2023. ápr. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az szép. Tőlem már 1000 forint körüli összeget von le havonta az OTP. Előtte csak 800 volt áprilisig.
2023. ápr. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Én is sokallom a levonásokat, meg van még 1-2 kisebb dolog ami zavar.

Meg amikor személyi kölcsönt kellett felvennem, akkor is volt 2-3 jobb ajánlat is mint amit az Otp adott volna....holott szerintem az lenne az evidens, hogy az ember a saját bankjától kapja a legjobb ajánlatot.

De lehet csak én látom rosszul.

2023. ápr. 25. 11:01
 10/11 Miklós89 ***** válasza:
100%

Remélem sikerült számodra jó döntést hozni. :)

A hitelezésben ez a feltételezés sajnos nem állja meg a helyét, pedig a józan ész ezt diktálná. Itt inkább bankfüggő, és azon belül viszont jár többnyire további kamatkedvezmény, ha ügyfél leszel és a jövedelmet is oda utaltatod.

2023. júl. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!