Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A banki ügyintézők kapnak...

A banki ügyintézők kapnak jutalékot a lekötésekért?

Figyelt kérdés

Az egyik ügyintéző örökösen újraköti a befektetésem, holott kiderült, hogy van ennél egyszerűbb mód is. Azt mondta, hogy így tanulta, nem tud könnyebb/más módot rá.

A másik ügyintéző pedig nagyon ajánlgatja magát, hogy nála végezzem a lekötéseket. Kapnak valami jutalékot utánam?


2023. ápr. 27. 11:53
 1/4 anonim válasza:
Nyilván kapnak.
2023. ápr. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Valószínű igen, mert a lekötött betét a bank számára egy nagyon olcsó finanszírozási forrás (fizet valami 0,5% kamatot?), érdemes tehát a banknak ösztönözni a fióki dolgozókat, hogy értékesítsenek ilyet mindenkinek, aki vakon repül a pénzügyek terén…
2023. ápr. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nekem ez azért nem ennyire nyilvánvaló. Ők bankfióki dolgozók, nyilván az a munkájuk, hogy segítség azokat az embereket, akik nem netbankon keresztül akarják intézni a dolgaikat. Én sem kapok plusz pénzt azért, mert észrevettem egy hibát a rendszerben, és olyan emberek biztosítási díját tudjuk ezáltal bekérni utólag, akiknek eddig nem kellett fizetni. De persze, lehetnek ők ettől független jutalékos rendszerben.

Bocsánat, lehet félreérthetően írtam, nem bankbetéti lekötés, hanem kötvényalap.

Köszönöm a válaszotokat!

2023. ápr. 27. 13:14
 4/4 Hintalow ***** válasza:
A betèt nem igazán tartozik az incentive-el rendelkező termèkek közè. Befektetèsek (jellemzően saját alapok) ès hitelek azok, aminek nyomják az èrtèkesìtèsèt.
2023. ápr. 28. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!