Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van 30 ezer euro megtakaritáso...

Van 30 ezer euro megtakaritásom.Melyik lenne a legjobb állampapír? Váltsam át forintra és úgy válaszak vagy tegyem euró magyar állampaírba?

Figyelt kérdés
1-2 évre szeretném.Ti hogy csinálnátok? Van valami jó befektetési ötletetek?

2023. ápr. 27. 15:02
 1/10 anonim ***** válasza:
21%

Ha “t” év futamidejű euro állampapírba fekteted, akkor kapsz rá évente r(EUR) kamatot. A végén lesz 30000 * (1+r(EUR))^t = A euród


Ha átváltod forintba “P(0)” árfolyamon, majd veszel ugyanolyan lejáratra forintos állampapírt, akkor meg kapsz r(HUF) kamatot. A végén lesz 30000*P(0)*(1+r(HUF))^t / P(t) = B euród, ahol P(t) a t időpontbani EUR/HUF árfolyam.


Ha A>B, akkor vegyél euro állampapírt.

Ha B>A, akkor váltsd át forintra és vegyél forint állampapírt.

Ha B=A, mint az hatékony piac feltételezése esetén feltételezhető, akkor mindegy hogy mit csinálsz.

2023. ápr. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
46%
biztos noname oldalon lévő, noname emberek "jó befektetésire" hagyatkozva tolnék 30e eurót egy üzletbe.
2023. ápr. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
40%

#2

Állampapírba szeretné tenni.

A befektetési ötletet csak mellékesen kérdezte.

2023. ápr. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Viktor7803 válasza:
0%

Én ellenkezően gondolkozok....

Az eurós állampapírok nem gondolkoznék, az ország kockázata miatt, illetve mivel a PÉMÁP EUR is infláció követő, melynél az előző éves átlag inflációt veszik figyelembe. Ami most nem hangzik rosszul, de az átlag infláció 2-3%. +0.25% kamatprémium. 6 éves lekötésről van szó, tehát sokszor lesz egy 2.75%-os átlaghozamod, mindamellett, hogy a tőkéd le van kötve. Nekem ez rugalmatlan.

Amit én használok az EUR pénzpiaci alap. Működésében annyiból más, hogy mivel befektetési alap, így befektetési jegyeim vannak, amire a rövidlejáratú eurós diszkontkincstárjegyek (EKB-s) nyújtják a fedezetet. Ha jegybanki alapkamatot emelnek, nő a hozam tovább, és le is tudja követni, mert nem hosszú a kötési periódus.

Később meg majd eurós hosszúkötvények, de ez majd akkor ha eléri az EKB kamat a maximumát, de itt is alapon keresztül, hogy bármikor lehessen mozgatni a tőkét hozamokkal együtt.


Remélem tudtam segíteni

2023. máj. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%
A pénzed egyharmad részéből vegyél bitcoint, két éves távlatban lehet, hogy simán duplázni fogsz vele, de ha jelen árfolyama közelében marad, akkor sem buksz rajta semmit. Mondjuk 6 hónap alatt egy duplázást már csinált, ezért nem mondanám, hogy tuti duplát fog érni jövő ilyenkor, de mivel 38 ezer körüli a legközelebbi célára és most 29, így én látok benne potenciált rövidtávon is.
2023. máj. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Na, mi jót csináltál, kérdező?
2023. jún. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Még semmit.
2023. júl. 2. 12:39
 8/10 anonim ***** válasza:
És hogyan tartod? Kp-ban vagy devizaszámlán?
2023. júl. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Teszel hozzá minden hónapban valamennyit, mondjuk 1000 eurót?
2023. júl. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Kp-ban tartom. Nem teszek hozzá semmit.
2023. júl. 3. 20:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!