Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Raiffeisen Banknál szeretnénk...

Raiffeisen Banknál szeretnénk a lakáshitelt igényelni. Végrehajtótól (licitàlós) ingatlant tudnánk vásárolni ebből a hitelből?

Figyelt kérdés

2023. máj. 10. 13:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak kp-re lehet vásárolni. Nem akar a bank kétes hátterű ingatlanokkal foglalkozni.
2023. máj. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hogy licitálhass, be kell utalnod az ingatlan árának 10%-át (nem fogadnak el banki ígérvényt). Ha megnyerted a licitet akkor x-napon belül ki kell egyenlítened a teljes vételárat különben bukod az ingatlant és a befizetett 10%-ot, majd új licitet írnak ki.


Értem én hogy próbálsz olcsóbban ingatlanhoz jutni és teljesen igazad is van, de ennek a járható útja:

-Megveszed kp-ra, majd amikor a földhivatali végzésed is megvan akkor beballagsz a bankodba és refinanszíroztatod.


Ahol én szoktam nézelődni (MBVK) ott kb piaci áron kelnek el az árverezett ingatlanok, és ahhoz túl nagy pénz 10-20-30 milla hogy látatlanba ilyenbe beleugorjak. Ha már piaci az ár akkor nem csak a két szép szememmel akarom látni hanem különböző szakemberekkel is átnézetném tüzetesebben.

2023. máj. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Az is megoldható , hogy a kikiáltási àrat kifizetem.

Nem licitàlom.

2023. máj. 10. 15:42
 4/4 Hintalow ***** válasza:

Az ilyen jellegű tranzakció nem igazán valósìthatóak meg hitelből.

Mindenhol elvárás, hogy az összeg rendelkezèsre álljon, odamèsz kipattintod (odautalod esetleg) ès tièd.

2023. máj. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!