Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi az a lakossagi preimum...

Mi az a lakossagi preimum allampapit mi ez az ujdonsag?

Figyelt kérdés

Nekem jelenleg 6milio forintom van lekotve allampapirpkban. Es az mbh bankban ( eddog takarek bank volt, most mar mbh bank) mondta nekem a penzkezelo hogy besorolhat-e engem ide a lakossagi allampapirok koze? Mondom soriljon... felsorolt par dolgot ami itt elonyosebb pl nem vonnak le szamlavezetesi utaladi dijkent annyit mint korabban... stb... stb... nem is ertettem annyira mert hadart.

Eddig pl mult honapban csak egyszeruen preium allampapirokat vettem es ennyi. De most, mi ez a lakossagi allampair besorolas?


2023. máj. 28. 08:22
 1/10 A kérdező kommentje:
Es meg eszembejutott a lakossagi folyoszamlat is emlegette. Most akkor egy masik szamlaszamon kapom a fizetesemet? Kell csibalni meg egy szamlat? Hat en ezt nem ertem 😃 valaki segitsen mar
2023. máj. 28. 08:23
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Valószínűleg jól átba*ott.
2023. máj. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
44%

Érdemes az ügyintézőt kérdezned, ha hadar, avagy bármi nem világos, állítsd meg, kérdezz rá, akár más ügyintézőt is kérhetsz! Azért van ott, hogy minden felmerülő kérdésedre válaszoljon, használd ki!


Ne írj alá olyan papírt, ne fogadj el olyan ajánlatot, aminek nem ismered a részleteit, mert lehúzhatnak pénzügyileg! Te pénzed, te felelősséged, rajtad kívül senki sem akarja, hogy többet spórolj, viszont lecsípni egy szeletet belőle annál inkább!

2023. máj. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Igen igazad van es nagyon furcsa volt, mert olyan eroltetten kerdezte, hogy akkor ugye tag akarok lenni? Hogy bolintsak ra egy igent. De szerwncsere, akkor meg nem iratott ala velem semmit es nem is kotott le semmit. Keddre beszeltem meg vele egy idopontot.

De itt hallott mar valaki ilyenrol?

Ez egy ujdonsag igy mondta. Lakossagi folyoszamla meg lakossagi allampapir tag... fogalmam sincs...

Es ha kerdeztem ra , akkor lattam hogy neki ez kellemetlen es turelmetlen volt velem..gondolom ezert hadart.

2023. máj. 28. 10:08
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Egyik ismerősömet is átverték, bement a bankba állampapírt venni és közölték vele hogy olyan már nincs mert megszűnt. Helyette kapott jó kis befektetési alapot ami persze a háború kitörésekor bezuhant.


Én azt javaslom neked hogy hagyd ki a bankot és nyiss az államkincstárnál számlát. Ott tényleg ingyenes a számlavezetés és semmi egyéb díja sincs. A webkincstár appból pedig bármikor nyomon tudod követni a papír hozamát.

2023. máj. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom eldönteni, hogy -Dél-Amerikában esetleg valahol Közép-Afrikában születtél? Esetleg valahol Banglades környékén? Mert ha igen, akkor értem az írásmódodat, ha nem, akkor viszont nem csodálkozom azon, hogy kb. annyit értesz a pénzügyekhez, mint amennyit az anyanyelvedhez. Már amennyiben az magyar…
2023. máj. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
11%

Az elsőszámú szabály: bankban nem veszünk állampapírt.


Második számú szabály: másutt sem, kivéve ha a pénzügyi portfóliónk egymilliárd Ft fölött van.

2023. máj. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Akik lepontozták az ötös válaszomat azoknak üzenem hogy akkor vegyétek a bankban aztán fizessétek meg a sápot. Idióták.
2023. máj. 30. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
43%
Fingom sincs, hogy mit csinalt a koma. De nem ertem, hogy miert nem az allamkincstarnal kozvetlenul nyitottal szamlat es miert nem onnan intezed az allampapiros dolgaidat, amikor az teljesen ingyen van?
2023. máj. 30. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem akarod jobban jövedelmező dolgokba fektetni?
2023. jún. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!