Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 50 milliós lakásra mekkora...

50 milliós lakásra mekkora jelzálog hitelt adnak?

Figyelt kérdés
Fizum nettó 500 ezer. Bankomban nem voltam valami segítőkészek, a kalkulátor oldalak sem mondják meg hogy mekkora hitelt kaphatok maximum.
2023. máj. 28. 14:28
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
7: De az is havonta fizet? Csak 7 év után lehet felvenni, nem igaz?
2023. máj. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Utolso: nem havonta, evente. Aztan ha visszarakja rovidebb lejaratuba pl. DKJ-be, akkor meg a kamat ia kamatozik
2023. máj. 30. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

12: Jó, de ebből nem lesz a jövő héttől havi jövedelme. Ha pedig arra van szüksége, akkor csak a lakáskiadás jön szóba, ha van lakása.


Nem ugrálunk egyik befektetésből a másikba.


Most adja el a lakást? Annak is van költsége, azután még le is kell adózni, csomó idő, csomó munka, sok anyagi veszteség. Most nagyon nyomott áron is lehet eladni, tud bukni 10-2 milliót, ha most ad el.

UTÁNA beteszi állampapírba, ha megérős akkor még (augusztus-szeptemberben jut a pénzéhez leghamarabb), és onnan 1 év, mire vehet ki pénzt...?


Ezzel szemben a jövő héten kézhez kaphat fél millió kauciót, 250 000 lakbért.

2023. máj. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

13: ja, en nem az allampapiros elozo valaszolo vagyok, nekem mindegy, hogy hova teszi a kerdezo, csak a kerdesedre szerettem volna valaszolni, de akkor elmondom a velemenyemet is :D

De egyebkent a kerdezo azt irta, hogy maganak venne a masodik lakast is (nemtom, lehet ingazik a munkahelyere?), nem befektetesnek.

Ha annak is venne, akkor sem irta, hogy havonta szuksege van a penzre. Meg egyebkent is, ha kijon a fizujabol (es egyedul lakva, nem albiban elve ki lehet jonni), akkor minek kellene havonta kivenni a kamatot? Sehol sem irta, hogy a jovoheten szuksege lenne jovedelemre.

Nem tudjuk az okokat, hogy miert kell a kerdezonek masik lakas, de en tuti nem vennek fel 40 misi jelzaloghitelt a meglevo lakasomra 10 millio onerovel, foleg, ha a masodik lakast ki sem adom.

Maradnek az eredeti lakasban a 10 misit meg allampapriba/tbszre/cetelem megtakaritasi szamlaba raknam, azzal kb tennivalo sincs, VAGY valtanek egy nagyobb lakasra hitel nelkul a jelenlegi lakas ara+10 misi komboval.

2023. máj. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

"ja, en nem az allampapiros elozo valaszolo vagyok"

Jaj, oké.:))

2023. máj. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
A jelenlegi lakásom adnám ki albérletbe
2023. máj. 30. 11:19
 17/21 anonim ***** válasza:
A jelenlegi lakásod tehermentes? Arra vennéd fel a jelzáloghitelt, hogy megvehesd az újat?
2023. máj. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy a veendő lakás megterhelésével megelégszenek. Minden esetben kell önerő az új lakáshoz. Csak a fizetésed számít bevételnek, amit figyelembe vesznek és az önerő, és az új lakás forgalmi értéke.

Tehát ha egy 35 milliós lakást akarsz venni, akkor kell kb. 10-12 M önerő, 25 M hitel.

A többi a bankmonitor.hu-ról leolvasható.

2023. máj. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Ja, igy mar ertem. De akkor sem vennek fel 40 misi hitelt.
2023. máj. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
A Te esetedben a jövedelmedre kevesebb hitelt adnának, mint amit elbírna az 50M Ft-os lakás, tehát úgy kalkulálj, hogy maximum 200E Ft havi részlet, az még 30 éves futamidővel is csak kb 27M Ft a mostani kamatokkal még kedvezményekkel együtt is.
2023. máj. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!