Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ránk is vonatkozik a babaváró...

Ránk is vonatkozik a babaváró rendelet módosítása?

Figyelt kérdés
2021ben megszületett a baba, de sem a terhességet, sem a megszületést nem jelentettük be. Nem is kértük a szüneteltetést és most sem akarjuk, mivel több gyereket nem tervezünk. Mi csak kamatmentességet akarunk, amiről eddig lemaradtunk. Most talán van esélyünk 5 év után is kamatmentességet kérni?
2023. máj. 31. 21:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
26%
Nem. 180napra emelték, de nektek már az is rég lejárt
2023. máj. 31. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Az első hozzászóló téved, igen, most mindenkinek lehetősége van október 25-ig bejelenteni a babát, amit elmulasztott és kicsúszott a 60 napos határidőből. (Egy hozzáértő)
2023. máj. 31. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én is így értelmeztem, remélem igazad lesz! A hozzáértő alatt mit értesz?
2023. máj. 31. 22:40
 4/14 anonim ***** válasza:
89%
ez a munkám és 100%-ban biztos, amit leírtam
2023. máj. 31. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
De miert nem jelentettetek be?
2023. jún. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
11.34-es, tömegével elfelejették bejelenteni a házaspárok bejelenteni a babákat. Vannak, akiknél a szerződéskötés után évekkel jött össze a baba, simán elfeljthetik, hogy mit írtak alá a szerződésben.
2023. jún. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
82%
Felháborító. Ingyen kapnak pénzt emberek és még erre sem képesek érte.
2023. jún. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
68%

15.07, a babaváró egy kölcsön, nem ingyen pénz, igen komoly ára van annak, hogy "ingyen pénz" legyen belőle, ahhoz legalább 3 gyereket kell összehozni, akiket fel is kell nevelni, ráadásul Magyarországon, mert ez is benne van a szerződésben. Mindenkinek áll a zászló, ha Te is szeretnél "ingyen pénzt", nincs akadálya, én pl cseppet sem irigylem tőlük még úgy sem, hogy nekem tuti nem jár, mert túlkoros vagyok és már több gyereket em szülök, elég a jelenlegi 2. :)


Csak sajnálni tudlak, hogy a frusztráltságodat itt szeretnéd kiélni, ez olyan szomorú. Próbálj valami örömet találni az életben, mert a rosszindulat mérgező és elsősorban magadnak ártasz vele.

2023. jún. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
67%

De igyen hitel. Szerinted, ha valakinek kamatmentesen adnak pénzt, az mi? Berakja állampapírba és milliókat kaszáll rajta, amit az egész dolgozó társadalom fizet és ehez 1 gyerek elég. És akkor annyi nem elvárható, hogy ezt 2 hónap alatt legalább bejelntse.

Munkámból adódóan látom a sok hülyét is aki felveszi, elcseszi, aztán nem tudja fizetni, mert 1 év múlva már válnak, gyerek sincs.

2023. jún. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Azert kerdeztem sem ertem egyebkent, hogy felvesznek 10 millio ingyen hitelt es csak igy huss, elfeledkeznek rola, hogy azt azert kaptak, hogy legyen gyerek.

Folyton ott lenne az agyam hatuljaba, hogy meg nem teljesitettuk a felvtetelt es vajon buntetokamatot kell-e ra fizetni.

Igy kb miutan betoltene a 12. hetet a terhessegem mennek is bejelenteni.

2023. jún. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!