Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ránk is vonatkozik a babaváró...

Ránk is vonatkozik a babaváró rendelet módosítása?

Figyelt kérdés
2021ben megszületett a baba, de sem a terhességet, sem a megszületést nem jelentettük be. Nem is kértük a szüneteltetést és most sem akarjuk, mivel több gyereket nem tervezünk. Mi csak kamatmentességet akarunk, amiről eddig lemaradtunk. Most talán van esélyünk 5 év után is kamatmentességet kérni?
2023. máj. 31. 21:54
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

21.20, nem arról feledkeznek meg, hogy legyen gyerek, hanem csak arról, hogy be kell jelenteni legkésőbb a megszületése utáni 60 napon belül, ez viszont szerintem nem bűn, csak egy adminisztrációs hiba, így én kifejezetten örülök, hogy kaptak még egy lehetőséget arra, hogy utólag pótolják a bejelentést. (Szültem 2 gyereket, a legkevésbé az jár ilyenkor az ember fejében az első 2 hónapban, hogy rohangálni kellene a bankba)


Akik viszont felelőtlenül felvették a babaváró kölcsönt úgy, hogy igazából sosem terveztek gyereket, csak jó ötletnek tűn felvenni az "ingyen pénzt", azokat nem tudom sajnálni a magas büntető kamatok miatt, de ez már más téma.

2023. jún. 2. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Kedves válaszadók! Köszönöm a hozzászólásokat, viszont sajnálom, hogy kisebb vitába keveredtetek! Remélem senki nem haragszik senkire! Én csak örülök, hogy a kormány néha-néha tud hozni abszolút jó és logikus döntéseket.
2023. jún. 3. 09:23
 13/14 anonim ***** válasza:
42%
Kedves Kérdező, én azt sajnálom, mennyi sok rosszindulat, lett manapság a magyar emberekben, mennyire nincs empátia bennük, és bizony én is örülök, hogy ez a kormányrendelet módosítás most lehetőséget ad a korrekcióra, mert nem tartottam igazságosnak, hogy egy elfelejtett bejelentés miatt a gyermekes családok milliókat bukjanak.
2023. jún. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Ebbe a döntéwbe semmi jó nincs. Szavazatvásárlás.
2023. jún. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!