Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Valaki vett már erste future-ö...

Valaki vett már erste future-ön keresztül állampapírt?

Figyelt kérdés

Szombaton vettem, de nem írta jóvá. Az a baj, hogy egész héten dolgozok és nincs nagyon időm menni bankba vagy a kincstárhoz. Tudom hogy ennek van valami minimális díja is.

Kell várni vele pár napot?

Valahol azt látom, hogy 100.000 Ft

még egy másik helyre kattintva 1 Ft.



#állampapír #Erste #erste future
2023. jún. 4. 16:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
56%

Én csak közvetlenül a webkincstáron vettem még, de ott is várni kell pár napot, amíg jóváírják.

Javasolnám neked is, hogy ne a bankodon keresztül vegyél, mert biztosan rosszabbak a feltételek, mintha közvetlenül az Államkincstártól vennéd.

2023. jún. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ezt már leírtam, hogy miért...
2023. jún. 4. 17:59
 3/14 anonim ***** válasza:
80%
Banktól soha! Csak Államkincstár. Miért kellene "bemenned"? Nem kell.
2023. jún. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
38%
De nem kell elmenni az Államkincstárhoz sem... Ha van ügyfélkapud, akkor minden intézhető online, a számlanyitástól a vásárlásig.
2023. jún. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Ja ezt nem tudtam.

Ha már megnyitottam akkor csináljam vissza?

Vagy csak a következő vételkor a következő vásárlást?

2023. jún. 4. 18:37
 6/14 anonim ***** válasza:
9%

Most már nem tudod visszacsinálni úgy, hogy ne bukj rajta valamennyit. Fogalmam sincs, hogy az Ersténél milyenek a visszaváltási feltételek, de biztosan több pénzt nyúlnak le rólad, mint az Államkincstárnál.

Most már szerintem hagyjad ott...

2023. jún. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Mire vonhatnak le díjat?

Pont azért vettem állampapírt, mert először befektetési alapra akartam tenni, de ott már írta, hogy ezért 1% azért 2% stb. hát mondom ez nem korrekt. Állampapírnál nem írt semmi ilyet...

Azon kívül, hogy van fix 350 Ft díj számlavezetésre.

2023. jún. 4. 18:49
 8/14 anonim ***** válasza:
40%

Hát ha nem hagyod bent a futamidő végéig, akkor jelenleg az államkincstár önként visszaveszi tőled, 1% "büntető" költséggel. Mivel a bank gondolom ezen is keresni akar, ezért nála ez az 1% valószínűleg több lesz.


De amúgy én most nem akarlak leszidni, mert az emberek többsége olyan mint te. De tényleg nem gondoltad, hogy esetleg rászánhatnál 2-3 órát erre a dologra és utánanézhettél volna a dolgoknak rendesen? Az emberek egy 500 forintos szalámi vásárlásán elgondolkodnak, de akár több milliós befektetésről meg csak hasraütésre döntenek...

Mindegy, annál biztosan jobb helyen van a pénzed, mintha csak a számládon állna, ráadásul legalább állampapírra nincs kamatadó, a befektetési alapoknál viszont június elsejétől már nem csak a 15%-os SZJA-t kell megfizetni, hanem már a 13%-os szociális hozzájárulást is. Tehát a Fidesz szép csöndben kétszeresére emelt megint egy adót.

2023. jún. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Igen ezt olvastam, hogy nincs rá kamatadó.

Nincs időm, nekem az első az egészség aztán a sport.

Pont azért fektettem ebbe, nem pedig mit tudom én milyen részvényekbe, mert nincs időm utána nézni. Mindenki mondja, hogy "arra van időd, amire akarod hogy legyen".

Én eljárok focizni, mert engem az tesz boldoggá.

Kondiba is járnék, csak nincs időm rendszeresen. Ezek érdekelnek.


Akkor keljek fel hajnal 4-kor, vagy feküdjek le hajnal 2-kor?

Mondjam fel a munkát? Inkább Bukok rajta 1-2-3%-ot, mint hogy ne dolgozzak és ne is legyen mit befektetni. Nem értem sok embernek hogy van ideje mindenre.

Étel, ital, mosás, utazás stb. Nincs az embernek utánanézni.

Megkérdeztem testvéremet, Ő 10 percben ledarálta, egyébként mondta ezt amit te. Csak azt nem hogy online is lehet a kincstárnál, egyébként Ő is a kincstárnál tartja nem pedig bankban.

2023. jún. 4. 19:54
 10/14 anonim ***** válasza:
34%

Ember, még egyszer leírom: 2-3 óra utánanézni. Ha van aki elmagyarázza, akkor annyi sem. Nem 2-3 hetet meg hónapokat írtam. Azt ne mondd már nekem, hogy annyit focizol meg mosol meg dolgozol, hogy nem volt az elmúlt mondjuk fél évben erre 2 órád, mert nem fogom elhinni. :)

Persze még egyszer mondom, a saját pénzeddel azt csinálsz, amit akarsz. Nem tudom mekkora összegekről van szó, de ez a 2-3% ide vagy oda már 1 millió forint esetén is 20-30 ezer. 10 milliónál meg 200-300. Nem tudom mit dolgozol, de nekem nincs ilyen óradíjam, inkább rászánom az életemből ezt a két focimeccsnyi időt...

2023. jún. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!