Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Erste bankon keresztül jó...

Erste bankon keresztül jó vásárolni prémium állampapírt?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Prémium magyar állampapírt szeretnék vásárolni nagyobb összegben 4 éves futamidőre. A pénzem jelenleg Erste szimpla bankszámlán van. A kérdésem az lenne, hogy jó-e Erste bankon keresztül vásárolni a prémium állampapírt, vagy érdemesebb államkincstárnál nyitni emiatt számlát? (volt, aki ezt ajánlotta, csak nem igazán értem, hogy ez miért jobb).

2023. jan. 27. 21:05
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Nem érted miért jobb az ingyenes, mint a fizetős???
2023. jan. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Akkor úgy írom, hogy nem indokolta meg, hogy miért jobb a magyar államkincstáron keresztül vásárolni állampapírt, és örülnék, ha valaki elmagyarázná, köszönöm :)
2023. jan. 27. 21:18
 3/10 anonim ***** válasza:
79%

"a magyar államkincstáron keresztül vásárolni állampapírt" "az ingyenes"

VS "Erste bankon keresztül vásárolni a prémium állampapírt" "a fizetős"!


Tényleg "Nem érted miért jobb az ingyenes, mint a fizetős???"?

Ennyire még te sem lehetsz sült bolond!

2023. jan. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%

Erste szimpla bankszámláról nem is tudsz venni állampapírt,csak értékpapírszámláról.

Ersténél van állományi díj,számlavezetési díj,utalási díj.

Az államkincstárnál ez mind ingyenes

2023. jan. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért jobb, mert az ingyé van.
2023. jan. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
20%

Ez mind igaz, csak a MÁK-hoz egyszer át kell utalni a pénzed, ha meg fel akarod használni, akkor vissza kell utalni. Tehát mindjárt nem ingyenes az sem.

Normális banknál saját számlák között ingyenes az átutalás, állományi díj az tény, hogy fizetős.

Még nyilván számít, hogy mekkora összegről van szó.

Ezeket kell mérlegelni, hogy neked melyik éri meg jobban.

2023. jan. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezrszer le lett irva hogy kártyával is vásárolhatsz az ÁK-nál és az ingyenes a kiutalás is ingyenes.
2023. jan. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
94%
Államkincstárnál azért jobb vásárolni, mert ingyen van és ha idő előtt el szeretnéd adni, jobb árfolyamon teheted meg.
2023. jan. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én azért vettem Ersténél, mert 8-17-ig dolgozok, azért nem fogok egy nap szabadságot kivenni, ha Online is intézhetem. Most marad Erste Future-ön a pénz, ha soknak látom a díjakat akkor átviszem a kincstárhoz.

Mondjuk én nem is igazán befektetésnek akarom ezt, hanem olyan tartaléknak amit nem érek el a számláról (hajlamos vagyok elkölteni néha minden forintot)

2023. jún. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Online tudsz mindent intézni ÁK - nál is.

Ersténél tudsz venni mobilról? Mert ÁK-nak van müködö appja

2023. jún. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!