Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Magyar Allamkötveny / BMAP/...

Magyar Allamkötveny / BMAP/ PMAP - ti most melyikbol vasarolnatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok, ismet a szokasos allampapiros kerdes: Ti most jelen allapotban melyikbol vasarolnatok?

BMAP-ot, ami 2026-ban jar le es 15.9% kamatot fizet, PMAPBOL (2031/I) ami 2028-ban jar le es 14.75%-öt fizet, vagy amit eppen most vettem eszre sima Magyar Allamkötvenyt (2027/B), ami 16.29% kamatot fizet?

A legjobbnak az utobbi tünik most, de szerintetek is?


2023. jún. 5. 10:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Hiába eltérő látszólag a hozamuk, mindegyik úgy van árazva, hogy a jelenlegi piaci információk tükrében egyforma legyen a jövedelmezőségük.

Van egy állampapír hozamgörbe, ami naponta változik ugyan, de erre mindegyik illeszkedik.

Tehát mindig semleges a választás köztük.

Pusztán azon múlik mire spekulálsz.

A BMÁP a rövid állampapír hozamoktól függ.

A PMÁP az inflációtól

A MÁK27B a forint bankközi kamatlábaktól (BUBOR)

2023. jún. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A 2031/I értelemszerűen 2031-ben jár le és 15,5%-ot fizet

Még mindig az tünik a legjobbnak,jövő kamatforduló után sokkal jobb lesz előreláthatólag mint a többi.

A buboros papírok(2027/B) szerintem lutri mennyiért tudod visszaváltani,meg gyorsan csökkenhet a kamat a buborral.

2023. jún. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 krwkco ***** válasza:

Ne annak alpján válassz, hogy melyik mennyit fizet MOST. Az csak az első lépés. Utána meg kell nézni, hogy meddig fizeti ezt és mihez kötődik később a kamatozása.

A DKJ-hoz kötött kamatok a bankok és befektetési alapok odakényszerítése miatt feltehetően csökkenni fognak. A BUBOR szintén. 2031/I az előző évi inflációhoz kötött. Az inflációt és a múltat nehezebb megváltoztatni, mint a jövőt. Bár a megfelő kormányzati ráhatással a múlt megváltoztatása is megvalósítható. :-)

2023. jún. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszönöm mindegyikötöknek!

A BUBOR-ral kapcsolatban en is hasnolokat hallottam, nem feltetlen az a legjobb kizarolag a magas kamatot nezve.

PMAP/BMAP: itt is hasonloakat hallottam, es en is meg egyelore ugy vagyok, hogy a PMAP fele hajlik a döntesem, mivel lassabban reagalja ler a piaci valtozasokat, ergo, valamivel tovabb 'elvezhetjuk' a magasabb kamatot mint a BMAP-nal...

ez persze szinten csak spekulacio..

2023. jún. 6. 10:20
 5/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok,

Kaphatnek töletek friss infot, hogy meg mindig PMAP-ot vennetek-e a jelenlegi kamat-es inflacios környezetben? Köszönöm!

2023. jún. 20. 13:28
 6/6 anonim ***** válasza:
Sok minden nem változott.Infla csökken,ma is csökkent a napi bubor ahogy várható volt
2023. jún. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!