Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szerintetek melyik állampapír...

Szerintetek melyik állampapír éri meg jobban az alábbi kettő közül?

Figyelt kérdés

A kisebb aktuális hozamúnál (ami egy évvel később jár le) több az aktuális névleges kamat – vagy ez nem számít?

[link]

[link]



2023. jún. 5. 18:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem egyikbe sem érné meg beleölni a pénzem, hisz nem vagyok a zsebem ellensége.


Azt meg, hogy neked melyik éri meg és miért, senki nem tudhatja. Mármint rajtad kívül.


Olyan ez, mintha azt kérdeznéd (TŐLÜNK), melyik nő lenne (NEKED) jobb, Mariska vagy Juliska...

2023. jún. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem egyiket se, mindkettő régi állampapir, amelyek után ráadásul kamatadót kell fizetned. Rövidtávon DKJ-val jobban jársz.
2023. jún. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 krwkco ***** válasza:
74%

"Jobban" az éri meg, amelyiknek nagyobb az aktuális eladási hozama. Fent a legfelső sorban. Ha a lejárat részedre mindegy.

De mivel a hozamból még kamatadót is kell fizetned, a hozamot meg kell szoroznod 0,85-tel. Szóval egyik sem éri meg.

Ha vállalsz egy minimális kockázatot a jövőbeli visszaváltási árfolyammal kapcsolatban, akkor két évre is a 2031/i éri meg a legjobban.

2023. jún. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!