Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha a bankkártya limitet 0...

Ha a bankkártya limitet 0 ft-ra állítom akkor nem csak kártyás fizetés, de zárolás (preauthorizáció mint pl. hotelfoglalásnál) sem lehetséges?

Figyelt kérdés

Szégyen, nem szégyen, de ezt nem tudom.


Van itt aki bankban dolgozik vagy valóban ért hozzá? És nem logikusan következtet, mert azt én is tudok.


A preauthorizációs zárolás ugyebár nem fizetés. Ráadásul egyes esetekben a CVC kód sem kell hozzá, csak a kártyaszám és lejárati dátum.


De ha a limitet 0 ft-ra állítom, akkor ezt sem tudja megtenni a terminál birtokosa?


A kérdés háttere hosszabb történet, de a lényeget tekintve mellékes.


Köszönöm!



2023. jún. 6. 21:21
 1/4 A kérdező kommentje:

Azóta meg van a hivatalos, pontos válasz.


Felhívtam az Erste Telebankot.

Ha bárkinek jól jönne a jövőben, megosztom:



Limithatáron túl zárolás sem végezhető a kártyával, nem csak fizetés.

Viszont ami lehetséges, kártya érvényesség ellenőrzés, mert ilyenkor nem történik sem zárolás, sem fizetés, pusztán a terminálon az elfogadó azt ellenőrzi, hogy érvényes-e a kártyaszám.

2023. jún. 7. 13:15
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Ha én ezt most érteném. Vagyis van pl. a kártyán 500000 ft, 100 000 a limit. A zárolás az, amikor a végrehajtó zárolna?
2023. jún. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Pedig olyan érthetően, sőt alaposan leírtam a helyzetet.


Hogy jön ide a végrehajtó? Sehol nem írtam inkasszót.


A zárolás alatt mint írtam is, a preauthorizációt értem, amikor pl. hotel előzetes zárolást végez és nem terhelést.

2023. jún. 11. 09:22
 4/4 anonim ***** válasza:
Köszi, így már értem. Nem tudtam, hogy mi a preauthorizáció, a kérdést gyorsan olvastam, pedig ott volt a lényeg.
2023. jún. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!