Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A magyar állampapírt is...

A magyar állampapírt is ellophatja az Orbánkormány, ahogyan a magánnyugdíjpénztári megtakarításokat, vagy ehhez nem férhet hozzá?

Figyelt kérdés

Az Orbánkormánynak pénzre van szüksége, akár a föld alól is, mert az Uniós pénzeket nem foglya megkapni ebben az évben, de lehet hogy még jövőre sem.


Normális válaszokat várok, a TROLL-ok kíméljenek!

Köszönöm.



#állampapír #ellopása
2023. jún. 9. 11:23
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
79%

#20


Az mit jelent, hogy "nem lehet kapni autót"?

2023. jún. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
100%

21: Nem gyártottak, import sem volt, minden hiánycikk volt.

Sorbanállás volt, feliratkoztál egy listára, és 10 év múlva értesítettek, hogy már van autó, és mehettél érte megvenni.

Lakással ugyanez.

Az én korosztályomban 5-6x annyi gyerek született, mint előttünk, és erre nem volt felkészülve a szocializmus. az egész életünk abból állt, hogy kerestünk alapvető cikkeket, mert sehol nem lehetett kapni, mint pl. cipőt, tankönyvet... Bp. belvárosról van szó.

2023. jún. 10. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
100%
21: Hány éves vagy, nem szoktál beszélgetni a szüleiddel és nagyszüleiddel, hogy mi volt 33 évvel ezelőttig...?
2023. jún. 10. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
91%

#21 vagyok.


Azt hittem a kiírás az a mai viszonyokra vonatkozott, hogy valami keményvonalas neolibsi kezdte el magyarázni - már bocs -, hogy lassan már autót se venni (újra). - Bár szerintük meg jó irányba halad a világ, vagyis vezetik ők. /Őket meg megvezetik/.


De akkor szarkazmus volt.

Kellő fiatal és kellő idős vagyok, hogy hallottam ezekről amúgy.

2023. jún. 10. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%
24: Nem, hát azt írta a fórumozó, hogy a szociban nem volt autó az utcán annyi, mint most, ezért most jobban élnek az emberek, mert szerinte akkor azért nem volt autó, mert nem volt rá pénze az embereknek. F..szt nem volt, autó nem volt.
2023. jún. 10. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
100%
24: Most visszaolvasva is teljesen egyértelmű, miről írtunk. Tisztelj már meg minket azzal, hogy nem biciklizés vagy buli közben fórumozol, hanem idefigyelsz rendesen! Köszi.
2023. jún. 10. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
91%

Elnézést kérek.

Csak ebben a témában annyira elszoktak szabadulni az indulatok, meg a különböző szélsőséges nem is nézetekre, hanem véleményeket mondanék, hogy azt hittem, hogy ezt valaki komolyan gondolja, hogy lassan újra nem lesz autó. - Amellett hogy ellopják az állampapírokat stb. stb.

2023. jún. 10. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
71%

27: A jövő időt hogy tudtad belelátni egy múltidejű igébe, ami egy válasz volt arra, hogy mi volt a szocializmusban, azaz 33-78 évvel ezelőtt?

Ez itt a bibi.

Most ha újra elolvasod és azt látod, akkor valami komoly baj van veled.

2023. jún. 10. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
79%

"Az én korosztályomban 5-6x annyi gyerek született, mint előttünk..."

Csak kíváncsiságból kérdezem: ilyen kiugróan sok születés mikor volt? Nem számítok már fiatalnak, de mióta az eszemet tudom azt hallgatom, hogy kevés a gyerek és fogyunk.

Az autós témához: az a sok autó nem egyik pillanatról a másikra lett az utakon. Továbbá a lakótelepek parkolóiban többnyire nem 80 milliós vadi új, vagy pár éves Mercik sorakoznak. Tehát ebből nem vonnék le olyan következtetéseket, hogy hatalmas a jólét és mindenki tele van pénzzel. Azt, hogy valakinek 2023-ban van egy öreg húszon éves Suzukija, rohadó F Astrája, amit úgy ahogy megtákoltat, hogy néha valahogy elguruljon vele a teszkóig, messze nem nevezném luxusnak.

2023. jún. 10. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
100%

29: Google: Ratkó-korszak

Ratkó-gyerekek

Ratkó-unokák.


Melyik társadalomban élsz, hogy a legalapvetőbb magyar dolgokat nem tudod?...

2023. jún. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!