Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Ha nem vagyok magyar állampolg...

Ha nem vagyok magyar állampolgár, akkor megkaphatom a pénzem az Aegon magánnyugdíjpénztárától?

Figyelt kérdés
Kulfoldi állampolgár vagyok (Szlovákia), de dolgoztam Magyarországon és van az Aegonnál magánnyugdíjpénztáram. Azt olvastam, hogy a magyar állampolgárok nem kérhetik a pénzuket, ez vonatkozik a kulfoldiekre is?
2011. jan. 19. 18:34
 1/8 anonim válasza:
kérdezd meg ezt az aegontól.........................................................................................nem lenne értelmesebb?
2011. jan. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
:O nem mondod...de okos vagy. egyébként konkrétan nem engem érdekel, mert én még diák vagyok. a testvérem írta ki és értelmes válaszokat várt volna, hátha valaki olyan válaszol, aki tud is valamit, és nem csak "jó tanácsokkal" lát el...
2011. jan. 24. 18:12
 3/8 anonim ***** válasza:

Na ez egy jó kérdés!

Ez a rendelet szabályozza a visszalépést. Sehol nem ír külföldi állampolgárokról.

[link]


Én azt mondom, hogy mindenképpen nyilatkozzon, hogy marad a pénztárban, erre hétfőn még van lehetősége.

Ha nincs 15 év szolgálati ideje, akkor állami nyugdíjra nem lesz jogosult Magyarországról. A magánpénztári számla viszont így vagy úgy de az övé.

2011. jan. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom ezzel okosabb lesz-e, de ez a régi szabályozás.

www.pszaf.hu/data/cms548079/pszafhu_ajanlas_1_2004.pdf

2011. jan. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

[link]


Ez a magánnyugdíjpénztárakról szóló törvény.

Az "A tagsági viszony megszűnése" fejezet a számunkra érdekes. Ahogy én olvasom, aszerint már eddig is megszüntethette és külföldre utalhatta volna az ott felgyűlt pénzt, ha itthon megszűnik az a jogviszony, ami alapján fizette a díjat.

De csak akkor ha szlovák állampolgár, mivel ha magyar is (ugye mostmár lehet), akkor nem.


Sajnos én sem tudok sok okos tanácsot adni, mivel az elmúlt hetekben ezer szempontból körbe lett járva a nyugdíjkérdés, de a külföldi állampolgárok megtakarításai nem volt központi kérdés.

2011. jan. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Koszi a válaszokat:)
2011. jan. 30. 14:44
 7/8 anonim ***** válasza:

Egy kis kiegészítés:


"Azok a helyszíni nyilatkozattételre jogosult, illetve tartósan külföldön tartózkodó pénztártagok, akik január 31-ig rajtuk kívül álló okból nem tudtak nyilatkozni, legfeljebb február 28-ig - a nyilatkozat pótlásával egyidejűleg - igazolási kérelmet nyújthatnak be."

2011. jan. 31. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Most találtam meg a cikket, amikor már kicsit késő:

[link]

2011. jan. 31. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!