Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Állampapír vásárlás: hol éri...

Állampapír vásárlás: hol éri meg így jobban, és mi a lenti futamidő különbség?

Figyelt kérdés

A babavárót állampapírba tennénk.

Ehhez elsőre az Államkincstár tűnik jónak, mert az kb díjmentes a nyitástól a végéig, ugyanakkor alapból van OTP-ben értékpapírszámlám.

A plusz költség majd a banknál az idő előtti eladás lehet, az a banknál gondolom költségesebb, kincsárnál ha jól tudom ez 1%.


Kérdés, hogy az OTP oldalán a PMÁP-ra 4 és 7 éves futamidő van megadva, de a Kincstárnál ahogy nézem 5 és 8 év szerepel. Viszont 4 (esetleg talán 3, de ez naiv dolog) év múlva szeretnénk lehetőleg kivenni.



2023. jún. 20. 22:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Mindig az ÁK oldalon éri meg. A bank mindig megsarcol ilyen-olyan módon, és lecsipeget a nyereségből, ez az alapmodellje.
2023. jún. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
5%

"Viszont 4 (esetleg talán 3, de ez naiv dolog) év múlva szeretnénk lehetőleg kivenni."


Na ez benne a legnagyobb kockázat. Jelenleg senki nem tudja, hogy erre lesz-e lehetőség. Legalábbis "ezen az oldalon". A döntések meg a másik oldalon születnek... Majd egyik este 23.40-kor megjelenik valami a Közlönyben, s a tervek dugába dőlnek. Legalábbis eddig ez a bevált gyakorlat..

2023. jún. 21. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
61%

Amennyiben előre tudod, hogy nem fogod az állampapírt lejáratig megtartani - pláne hitelből - akkor nem érdemes megvenni, mert bukhatsz rajta. Visszavásárlási árfolyamon bármikor változtathatnak, mi van, ha 2 év múlva mikor megindul a tömeg eladni a PMÁP-ot az alacsony kamat miatt, egyik napról másikra módosítják 5, 10, 50%-ra, avagy nem váltják vissza?


Helyedben olyan állampapírt választanék, ami 3 év múlva jár le, akár diszkont kincstárjegyet újra és újra befektetném (3-6-12 hónapos változatok vannak). Nem vállalsz kockázatot, nyugodtan aludhatsz felesleges kockázatot miatta, mindig pontosan tudod mikor férsz hozzá pénzedhez.


Természetesen mindezt államkincstárnál, mert 0 költség, többféle állampapir elerhető és egyébként az idő eladási árfolyam is magasabb.

2023. jún. 21. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%
Az OTP is az államkincstártól veszi
2023. jún. 21. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
86%
Mi voltunk olyan hülyék hogy OTP-s értékpapírszámlán volt az állmapapírunk, amíg rá nem jöttünk, hogy egy vagyont fizetünk az OTP-nek ezért, míg a MÁK-nál ez ingyen van. Meg is szüntették az OTP-s értékpapírszámlánkat.
2023. jún. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat/meglátásokat, én is ezeket mérlegelem.


A 4 éves ideális lenne, de nem tudtam h banknál és a MÁK-nál eltérhet a futamideje (4 vagy 5 év). 5 évnél már nagyobb esély van rá h lehet előbb lenne rá szükség. Átgondoljuk.

2023. jún. 21. 10:41
 7/16 anonim ***** válasza:

Nyilván nem tér el a futamidő, ugyanazt tudod megvenni a két helyen. Régen 3 és 5 éves volt, ezt folyamatosan tolták ki, és ha jól tudom, 10 évig el akarják vinni, a rövidebbet meg talán meg is szüntetik.

Talán a legutóbbi hosszabbításnál elfelejtették átírni. Az allampapir.hu-n meg tudod nézni, hogy pontosan melyik map jár le, de valami ismertető az otp-nél is kell, hogy legyen, méghozzá ugyanolyan tartalommal.

2023. jún. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
42%

Állampapírba jelenleg, egy forintot nem fektetnék be.

Minden esély meg van rá, hogy az állam lefogja nyúlni, mint anno a magán nyugdíjpénztárakat.

Olyanba fektesd a pénzed, amihez az állam NEM FÉR HOZZÁ!

2023. jún. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

7 - utána miután írtam, már olvastam is: eddig volt a 4 és 7 év, most júniustól lett 5 és 8 év… otp-nél valszeg még nem frissitették.


8: csak az a baj, hogy amihez az állam “nem fér hozzá”, és kb 4 év futamidő, hasonló várt hozammal, az sem kevésbé kockázatosabb befektetés egyáltalán. :/


Tőzsdéjeu meg nem értek így én azt mindenképp hanyagolom, ez nem játszós pénz sajnos. Ez van.

2023. jún. 22. 19:32
 10/16 anonim ***** válasza:
20%

Csak abba fektess pénzt, amire van rálátásod és hozzáértésed. Ez egy aranyszabály!

Elmehetsz te akármelyik bankba, mondják a számokat, a százalékokat, stb... Mindezt úgy hogy nem értesz hozzá. Lehet hogy bejön, de mi van, ha nem?!

Még mindig jobb ha otthon tartod a pénzed, amihez nem fér hozzá a bank és kormány se!

Ingatlan, és befektetési arany, ezekbe érdemes pénzt tenni, de ezek is csak is, hosszú távon érik meg!

2023. jún. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!