Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Itthon mért csak állampapírban...

Itthon mért csak állampapírban gondolkoznak az emberek?

Figyelt kérdés

Abszolút nem értek a pénzhez. Mérnöki szakon végeztem, egyedül Mikro és makroökonómia órán tanultam picit. Meg nem ismerem a befektetési lehetőségeket annyira, de most hogy végeztem az egyetemmel eljutottam oda, hogy félre tudok rakni havonta egy nagyobb összeget (legalábbis számomra "nagy", kb 300k-t) és mindenhol azt látom, hogy az állampapír a "király".


Végig néztem redditen én itt is jó pár kérdést és mindenhol mindig csak azt szajkózzák, hogy bármi van ... állampapírba kell tenni a pénzt.


Most magasabb a kamat, de emlékszem, hogy 4-5 éve is egyszer rákerestem a témára, igaz akkor még komolytalanul, és akkor is csak az állampapírban hittek az emeberek, amikor 5%-ot adott.


Ez mért van?


Milyen más befektetési lehetőségek vannak még? Kicsit szeretném felhúzni a témában a tudásom, de külföldi anyagok, amiből van rengeteg úgy érzem az itthoni kontextusban nem sokat segítenek.


Főleg, mert úgy hallottam, hogy ha veszek valami random részvényt vagy bitcoint, akkor el kell könyvelnem veszteségként, hogy ne kelljen majd az egész összeg után adót fizetnem amikor kivezem, csak a profit után. Meg, hogy ennek van valami 4 éves limitje.


Tehát ha akármi másba fektetném a pénzem, ami nem állampapír és mondjuk 10 éven át benne tartom, akkor az egész összegért kéne adóznom?



2023. jún. 25. 09:22
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
41%
#10 Ha az folyna a tv ből hogy vegyél otp részvényt akkor a birkanép elkezdené felvàsàrolni :D
2023. jún. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Mi a helyzet a bankok által kínált részvénycsomagokkal?


Kb 3 éve van a cib banknál egy ilyenem, amit még édesanyukám kezdett nekem. Havi 20 ezerrel befektéssel. Eddig szinte mindig +10% +20% intervallumban volt. A kovid idején lement +5% egy picit.


Persze nem értem ezek a %ok mit jelentenek. Vagyis gondolom ahhoz képest, hogy amikor vásároltam a piac milyen helyzetben van, de azt nem tudom mikor kerül jóvàírásra, tehát itt hogy működik a kamatos kamat.


Amugy ja … abszulót kezdő vagyok. Semmit sem tudok a pénzügyekről, de a matek/fizika megy így feltételezem megtudom tanulni. Milyen forrásokat ajánlanátok?

2023. jún. 25. 22:59
 13/15 anonim ***** válasza:

#12


Kedves kérdező.


Én is kezdő vagyok befektetés, megtakarítás ügyileg.


Viszont ha van matek, meg fizika stb tudásod, ahogyan írtad, azt kidobhatod.


Én pl. azok közé tartozom, aki abszolút nem hisz a piacban. Ha meg létezik is ilyen, akkor is kuka a tudásod, mert javarészt trüközések meg ilyen olyan módosítások, apróbetűs részek vannak. Tehát ezt Te nem tudod kiszámítani, max A, B, C, KALKULÁCIÓKAT csinálhatsz, és mérlegelhetsz.

2023. jún. 25. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
56%

"Itthon mért csak állampapírban gondolkoznak az emberek?"


A FIDESZ arra irányítja a népet, mert kell a megtakarításod, hogy a költségvetési kiadásokat biztosítani tudja. Az államadósság ugyanis az egekben.


Nekem is van, hiszen jelenleg nincs kecsegtetőbb. De egy hazug kormánynál mindig résen kell lenni, ezért ingatlanokba is befektettem a megtakarításaimat. Nem most, már régebben..

2023. jún. 26. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
80%

Mert nem tudunk jobbat. Tehát olyat, hogy valakinek odaadom a pénzem és többet ad vissza. Pedig jó lenne bár akkor mindenki ezt csinalná. Ez így biztos és a legjobb ajánlat.


..PS. egy nagy banknál privát banki ügyfél vagyok , idén kaptam a banktól nyaralást ajándékba, de mindent összevetve is jobban jártam volna a kincstarral.

2023. jún. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!