Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Biztonságos revolutra kérnem...

Biztonságos revolutra kérnem a külföldi jövedelmem?

Figyelt kérdés
Inkább úgy mondom, hogy euróban fogok kapni ösztöndíjat, melyet külföldön fogok használni/költeni. Nyissak inkább egy devizaszámlát a bankomnál vagy valamelyik banknál, vagy a revolut is megbízható erre a használatra?

2023. jún. 28. 07:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
39%
Ha az külföld az euró zónában van akkor igen.
2023. jún. 28. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
67%
A devizaszàmla egy itthoni banknàl biztonsàgosabb viszont ha váltani akarod akkor kevésbé kedvező. Kérdés hogy a jobb àrfolyamért cserébe be mered-e vàllalni a nagyobb kockàzatot
2023. jún. 28. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
39%
A Revolut is egy bank. Biztonsag szempontjabol en nem latok kulonbseget egy magyar bank es egy kulfoldi bank (Revolut) kozott.
2023. jún. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%

Én a helyedben mindenképpen nyitnék egy hazai banknál devizaszámlát.

Nyilván még a kiutazás előtt meg kell nyitni, meg kell adni a szerződésben, ezért a célországban nyitni már késő.


Tudom, sokan jönnek majd azzal, mint a 3-as is, hogy a Revolut is bank és véres szájjal okoskodva ráugranak arra, aki a Revolutra egy rossz szót is mer szólni.



Valóban nagyon jól vált, de komoly problémák vannak vele. Zárolások, nincs fiókhálózat és normális ügyfélszolgálat...


Anyagi biztonságról van szó, főleg külföldi országban, én a helyedben biztosan nem bíznám magam a Revolutra. Főleg nem kizárólag.

2023. jún. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 krwkco ***** válasza:
78%

Ha külföldön fogsz élni, érdemesebb ott számlát nyitni. Fiókkal rendelkező bankban. Átmenetileg a magyar bankodban is nyithatsz egy devizaszámlát, ha a kiköltözés előtt is kapsz átutalást.

A Revolut nem fogja elsikkasztani a számlakövetelést, de ha bármi gond van, amit az automata figyelésük kiszúr, akkor bizonytalan ideig nem tudsz hozzájutni a pénzedhez. És küzdhetsz a közömbös és alulméretezett ügyintézésükkel.

2023. jún. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
33%
Àltalàban csak úgy nem korlàtozhatja a számlàdat. Ha meg igen akkor nagyon is tudod hogy miért
2023. jún. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Igy van. Valoszinuleg nem lenne baj a revoluttal, kiveve ha mondjuk a penz eredetet firtatnak. Azt hogyan igazolnad? Bemondani hogy osztondij nem eleg.

Ha beut a zarolas, meg ha kicsi is az eselye, beszelgethetsz egy robottal aki vagy megerti a dolgot vagy nem. Ha nagy nehezen kapsz egy elo embert remenykedhetsz hogy nem valami harmadik vilagbeli es valoban tud majd segiteni es nem Indiabol nyolcadmagaddal varod hogy irjon vagy mondjonnvalami ertelmeset.

A magyar banki devizaszamlad viszont zarolva biztos nem lesz. Azt csak hatosag rendelheti el.

2023. jún. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Oké, tegyük fel nyitok itthon egy devizaszámlát amire majd havonta jön a jövedelmem euróban. Ha ennek egy részét átvezetem revolutra az költséges? Hogy onnan esetleg forintra is tudjak váltani bármi miatt? A kettőt együtt hogy lenne érdemes használni? Vagy nem érdemes mindkettőt nyitni?
2023. jún. 28. 13:00
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

#3 vagyok.

Ha megnezem a #3 es a #4 kommentet, elgondolkodtato, hogy ki all kozelebb a “veres szaju okoskodashoz”.

2023. jún. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
78%
A Revolut sokkal olcsóbb, az alapszolgáltatás lényegében ingyenes, a devizaváltási árfolyam sokkal kedvezőbb. Viszont ott vannak a sztorik a zárolásokról. Elég kellemetlen tud lenni ha pont akkor nem férsz hozzá a pénzedhez mikor nagyon kéne, és mindenféle igazolásokat kell beszerezned és küldözgetned hogy feloldják a zárolást. Ha van egy másik kártyád akár kedvezőtlenebb feltételekkel is vészhelyzet esetére, úgy már jó a Revolut szerintem.
2023. jún. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!