Adategyeztetés?

Figyelt kérdés

Milyen sűrűn van?

Januárban nyitottam számlát az mkb banknál. Hétfőn hívott egy férfi, hogy a banktól hív adategyeztetés miatt és, hogy adjam meg a személyi számomat. Természetesen nem adtam meg. Erre közölte kicsit felemelt hangon, hogy akkor fáradjak be valamelyik bankfiókba. Erre ma meg valami nő is hívott, ugyanezzel.

Semmi email vagy postai levél nem jött erről, hogy nekem be kéne mennem. Szerintetek bemenjek?


2023. jún. 28. 20:14
 1/5 anonim ***** válasza:
56%
Mit baj származhat abból, ha bemész?
2023. jún. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%
Inkább menj be, minthogy kiadd az adataid bárkinek.
2023. jún. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Semennyire. A bank ilyen miatt nem hív. Ezek egyértelmű csalások. Mindenféle gagyi indokkal próbálkoznak, adategyeztetés címszóval pl. azokat az adataidat akarják megtudni, amivel később ők ügyintézhetnek pl. telefonon.

A másik story, hogy jajj épp most próbálnak a számládról elutalni egy nagyobb összeget, de ők észrevették.


Sajnos nem nagyon tudsz vele mit csinálni, teljesen véletlenszerűen, sorba hivogatják a telefonszámokat.

2023. jún. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 krwkco ***** válasza:
81%

"Hétfőn hívott egy férfi, hogy a banktól hív adategyeztetés miatt...."

Van ilyen. Pláne most, hogy az MKB-t elnyelte az MBH. (Bár a személyi számhoz semmi köze a banknak.) De ha nem változtak az adataid (pl. a telefonszámod, értesítési címed, igazolvány érvényessége), akkor én nem törődnék vele. Majd ha legközelebb dolgod lesz a bankban, akkor egyeztetnek. Amíg nem küldenek felszólító levelet, hogy korlátozni akarják a számlát, addig nem érdekes. (Én is utálok bankba járni. :-))

2023. jún. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Beszéltem a bankkal, kiderült, hogy csalás.
2023. jún. 29. 18:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!