Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Az OTP nyugdíjpénztár miért...

Az OTP nyugdíjpénztár miért éri meg?

Figyelt kérdés

Utólag tudtam meg, egy telefonos ügyintéző tájékoztatott, hogy levonnak valamilyen kezelési költséget minden befizetés után. Nos, nálam ez 10 ezer forint alatt havi 8 ezer ft befizetéssel 6%

A dinamikus portfólióval (nagyon kockázatos) 7% volt a hozam. Ergo majdnem bukó. De ha az inflációt nézzük talán a 20% állami támogatás segít valamit rajta.

Mit gondoltok erről? Hiba volt?

Nem vagyok a legtájékozottabb pénzügy terén sajnos, de mindenki tanácsolta, hogy nyissak. Most nem tudom mennyire volt hiba.


2023. jún. 29. 13:21
 1/10 krwkco ***** válasza:
70%

"Mit gondoltok erről? Hiba volt?"

A belépés nem volt hiba. Nem árt, ha van egy nyugdíjpénztárad, mert egyes dolgok a belépéstől számítanak.

Viszont tagdíjat befizetni gazdaságilag nem érdemes. A 20%-ot (voltaképpen 14%) el kell osztani a nyugdíjig hátralevő évek számával. Ami éves hozamban nagyon kicsire jön ki.

Ha majd nagysokára csökken az infláció és a kamatok, meg közelítesz a nyugdíjhoz, akkor lehet hogy később megéri befizetni.

Ha nem fizetsz semmit (a kötelező tagdíjat sem), akkor a hozamból levonják a kötelező tagdíj 6%-át. De nem zárnak ki. Így a bentlevő pénzed hozama kevés lesz, de azt már amúgy sem tudod visszavenni.

2023. jún. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Igazad van, köszönöm. Eddig nulla forintom van rajta. Fél hónapja nyitottam.

Őszintén,ahány ügyintézővel találkozom, annyi módon adják elő. Az Egészségpénztárra is rábeszéltek így 6. Próbálkozásra de annyira bénák voltak hogy meg se nyitották.

De megtakarítani, spórolni szeretnék. Minimum összeg 8000 Ft amit be kell fizetni havonta..

Ne is fizessem akkor? :/


Otp Optima-ban tartom a pénzem nagy részét egyébként, mozgatható és jó a hozam. (Egyelőre?!)

2023. jún. 29. 13:45
 3/10 anonim ***** válasza:
70%

Egyáltalán nem érdemes nyugdíjpénztárba lépni illetve befizetni.


Sokkal érdemesebb egy NYESZ szerződést kötni és magadnak megvenni a passzívan kezelt ETF-eket amiknek a hozamát minden bizonnyal a következő 60 évben sem fogják túlteljesíteni a nyugdíjpénztár portfoliomanagerei, már ha azok tényleg csinálnak is valamit.

2023. jún. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

“Otp Optima-ban tartom a pénzem nagy részét egyébként, mozgatható és jó a hozam. (Egyelőre?!”


Ehelyett pedig vehetsz magadnak is államkötvényeket, amik ebben az optimaban vannak, csak nem kell fizetned a nem létező portfoliomanagelés ahhoz képest kissé magas díját…


Ja és az ügyintézőkre sem kellene hagyatkozni/várni mert azok maguknak maximalizálják a jutalékot nem neked a hozamot.

2023. jún. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Ezek miatt mindig is elég voltam bizonytalan a bankokkal szemben.

14 éves kislányként kezdtem el spórolni, de sosem tudtam hol van jó helyen a pénzem. Szóval spórolni tudok, befektetni nem.

Eddig kp-ban volt, amit az infláció miatt érzékeltem, hogy nem oké. Ennyire vagyok sajnos tájékozott, de sajnos körülöttem is csak ügynökök, ügyintézők és tájékozatlanok vannak. Megkérdezhetem, hogy ti hol intézitek ezeket az ügyleteket? (Pl. Vegyek magamnak saját államkötvényt)

2023. jún. 29. 13:58
 6/10 A kérdező kommentje:
És köszönöm a hasznos válaszokat!👍
2023. jún. 29. 13:58
 7/10 anonim ***** válasza:
62%

"Az OTP nyugdíjpénztár miért éri meg?"


Ha megéri, akkor az állami támogatás miatt. Anélkül biztos, hogy nem érné meg.


Anélkül, hogy védeném az OTP termékét, egy 20 éves nyugdíjpénztárnál az első év utáni állapot nem releváns.


"Mit gondoltok erről? Hiba volt?"


Mivel láthatóan laikus vagy a befektetések terén, a te esetedben még az is lehet, hogy jobban jársz ezzel a termékkel, mintha magad próbálnál ügyeskedni.

Tehát nem feltétlenül volt hiba.


Én a helyedben nem kapkodnék fűhöz-fához. Havi 8ezer forintot fizetgesd, legalább kialakul benned egy szokás, hogy ennyi elmegy megtakarításba.


De egy percig se gondold azt, hogy neked havi 8ezer forintból 20-30 év múlva arany életed lesz. Lesz egy kis pénzed félrerakva, de semmi több.


Nem akarlak megbántani, de hogy a havi 8ezret hova rakod az majdnem mindegy. Ez se rosszabb, mint más szerintem.

Ha később több pénzed lesz, amit félre akarsz tenni, vegyél belőle állampapírt.

2023. jún. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Jó lehet még a jövőben pláne, hogy néhány munkáltató ad béren kívüli juttatásként ÖNYP befizetést.
2023. jún. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 krwkco ***** válasza:

Jelen pillanatban nem a legjobb befektetés nyugdíjpénztárba 8000 forintokat fizetni havonta. Az egyetlen előnye akkor van, ha enélkül nem vagy elég fegyelmezett a megtakarításhoz. Jelenleg többet hoz, ha nyitsz egy értékpapírszámlát egy államkincstári fiókban és 7 éves PMÁP-ot vásárolsz.

Vagy keresel egy bankot, ahol van NYESZ (Nyugdíj előtakarékossági számla) és forgalmaznak PMÁP-ot is. Akkor kis plusszként kapsz adóvisszatérítést. Éves hozamra átszámolva 20%/(a nyugdíjig hátralevő évek). Viszont a számlavezetés nem ingyenes, lehet átutalási költséged és nyugdíjig nem tudsz hozzáférni a pénzedhez.

2023. jún. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 krwkco ***** válasza:

A NYESZ-vehetsz OTP optimát is, ha a bank forgalmazza.

Az egészségpénztár akkor éri meg, ha vannak olyan kiadásaid, amit ott el tudsz számolni. Pl. gyógyszer, táppénzkiegészítés, szüléssel vagy gyerekkel kapcsolatos dolgok. Akkor azért a befizetésért is kapsz kb. 20-5~15% adóvisszatérítést és a pénzed nem nyugdíjig áll bent. Ha csak annyit fizetsz be, amennyit elköltesz. Illetve ha lejjebb mennek majd a kamatok, akkor 10% visszatérítésért lekötheted. (A mostani rendelkezések szerint.)

2023. jún. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!