Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » OTP átutalás visszahívása?

OTP átutalás visszahívása?

Figyelt kérdés

Szeretnék visszahívni egy átutalást, ami rossz bankszámlaszámra ment. Azt megtaláltam, hogy van egy űrlap, amit ki kell tölteni ehhez. Ez meg is történt, viszont ott továbbirányítanak a netbankra, ahol elvileg a következő a teendő: "Belépés után lépjen a postaládaüzenetekbe, és a „File csatolása” lehetőséget választva mellékelje a dokumentumot, amelyet ebben az esetben nem szükséges kinyomtatni és aláírni!"


Én az új Internetbank nevű csodát használom (tehát nem a SmartBank-ot), belépek, rákattintok a boríték ikonra, viszont itt csak az üzeneteket tudom megnézni, küldeni/csatolni semmit nem tudok. Telefonon is néztem, ugyanez. Na mondom tök jó, akkor írok a chat support-nak, mert ELVILEG ilyen is van, és én kis naiv reméltem, hogy 2023-ban már megugorható szint az, hogy azonnal választ tudjak kapni a kérdésemre, vagy legalábbis el tudnak irányítani a megfelelő helyre, viszont azt sem sikerült megtalálnom a netbankon belül, csak az e-mail supportot.


Tehát a kérdésem igazából csak annyi lenne, hogy valaki hívott-e már vissza utalást netbankon keresztül, és ha igen, akkor hogy sikerült megugrania ezt a látszólag nem túl egyszerű feladatot? Postán nem szeretném küldözgetni, személyesen sem akarom bevinni, mert ahol lakom, ott nincs OTP fiók és nem is igazán esik útba mostanában egy sem.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2023. júl. 7. 14:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Az új netbank egy vicc, a régibe lépj be. Fapadosabb a felülete, de mindent el lehet benne intézni.
2023. júl. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az meg nem enged be, "többszöri sikertelen belépési próbálkozás miatt". Spoiler: nem volt ilyen. 24 órát kell várnom. Hihetetlen. Mindegy, köszi, majd holnap próbálkozom vele. :D
2023. júl. 7. 18:17
 3/4 anonim ***** válasza:

Attól függ, mit jelent a te olvasatodban a "rossz bankszámlaszám".


Ha létező bankszámlaszámra küldted, akkor nem tudod visszahívni.


Ha nemlétező bankszámlára küldted, onnan automatikusan visszajön.


Szóval, nem kell tenned semmit ez ügyben, hisz nem is tudsz tenni semmi érdemit.

2023. júl. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
65%
3-as ne mondj hulyesegeket ha nem ertesz hozza. OTP-ben dolgozom kerdezo, a regi internetbank feluleten kuldd el a kerelmed a postaladauzenetben (ird bele az atutalas osszeget, datumat, kedvezmenyezett nevet, szamlaszamat es a kozlemenyt, igy a legkonnyebb beazonositani), es ott felveszik neked a visszahivast. Azt viszont tudnod kell, hogy csak akkor lehet visszahivni, ha a fogado fel is hozzajarul (mivel hozzajarulas nelkul nem terhelhetik a bankszamlajat), ha nem, akkor perelni van lehetoseg. Ha viszont nem letezo szamlara utaltad, akkor az valoban vissza fog jonni a szamladra.
2023. júl. 8. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!