Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Létezhet hogy Aegon önkéntes...

Létezhet hogy Aegon önkéntes nyugdíjpénztárat nem lehet megszüntetni? A nyugdíjpénztárban lévő összeg sem érdekel, törölhetik azzal együtt.

Figyelt kérdés

Tavaly a munkáltatóm elkezdett fizetni nyugdíjpénztárat, már akkor mondtam hogy nem érdekel semmilyen hasonló megtakarítás a mai világban, mert semmit nem fog érni mire aktuális lenne, és azt még meg is kell élni ugye :)

Akkor javasoltam hogy inkább adják oda a pénzt havonta, mert kis pénz ugyan, de most annyit ér amennyit (kutya nasira elég lenne a kutyáknak), de végül nyugdíjpénztár lett a vége.

Most másfél év után felajánlották hogy oda adják havonta a pénzt és döntsem el fizetem e a nyugdíjpénztárat, csakhogy az Aegon azt mondja hogy nem lehet 10 évig kilépni.

Azt mondták annyit tehetek, hogy nem fizetem tovább, de évente ezért levonnak 5-6 ezer forintnyi összeget 10 éven át, azaz még 8 és fél év lenne vissza.

A rajta lévő pénz jelenleg ezt fedezné is, de ha ezt az 5-6 ezres összeget tovább emelik az évek alatt, ahogy minden mást a világban, akkor nem biztos hogy fogja fedezni.

Jelenleg nem érdekel a nyugdíjpénztárban lévő pénz, tegyék el maguknak, csak lehessen kilépni.



2023. júl. 7. 14:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet kilépni 10 évig és 10 év elteltével is csak a hozamok vehetők ki adómentesen, a tőkekivonás után fizetni kell szjat. (Azt nem tudom hogy szochot is kell-e)


Szóval valóban egy pénznyelő a nyugdíjpénztár sajnos.

2023. júl. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Akkor nagyon jól ki van találva, ha tényleg nem lehet kilépni még úgysem hogy ott hagyom a pénzt nekik.
2023. júl. 7. 14:58
 3/4 anonim ***** válasza:
Már megint te? Szja-t elintézted?
2023. júl. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hogy érted hogy megint én? Nem volt más kérdésem.
2023. júl. 7. 15:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!