Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit tehetnék ezzel kapcsolatosan?

Mit tehetnék ezzel kapcsolatosan?

Figyelt kérdés

Inkasszót tettek a számlámra, a végrehajtó levonta a beérkező munkabérem 33%-át, viszont körülbelül 130 ezer forint rajta maradt, valamint jelentős összeget zároltak. A végrehajtót nem tudom elérni telefonon (Schadl és Társa). Mi a teendő ilyenkor?

Valóban csak 60 ezer Ft-ot nem meghaladó, ún. végrehajtástól mentes összeget vehetek fel ebből a 130 ezerből (1994. évi LIII. törvény)? Kártyával nem engedi, szóval gondolom bankfiókban kell megtennem.

Ráadásul nem igazán értem, hogy miért, hogyan történt ez, nem vettem fel hitelt, habár kezes voltam, lehetséges, hogy ez állhat a háttérben, de így, hogy még a telefont sem veszik fel, elég nehézkes kideríteni, ill. információt szerezni. Elméletileg értesítést hatósági átutalási megbízásról ugyanazon időben küldenek, szóval feltételezem pár napon belül számíthatok egy levélre?



#végrehajtó #kölcsön #inkasszó #bankfiók #hitel #hatósági átutalási megbízás
2023. júl. 10. 13:28
 1/3 anonim ***** válasza:
50%

Bemész a Gyurihoz és megkérdezed. Reszelőt dugj a kenyérbe amit viszel és mindent elsikál :)

Nagyon kilóg a lóláb ennél a kérdésnél :)

2023. júl. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
#1 ez kissé ilyen non sequitur, de látom nem az erősséged a logika, sebaj.
2023. júl. 10. 16:12
 3/3 anonim ***** válasza:
Például bemehetnél a bankba, és megkérdezhetnél, hogy mégis mi történt.
2023. júl. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!