Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Az állampapír hogy működik?Nyi...

Az állampapír hogy működik?Nyitok egy külön bankszámlát és adnak egy papírt?Az a pénz az enyémnek mondható még?

Figyelt kérdés
2023. júl. 18. 14:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Állampapírt úgy tudsz birtokolni hogy vezetsz egy értékpapírszámlát vagy a Magyar Államkincstárnál, vagy bármelyik banknál vagy brókernél, ami biztosít ilyen szolgáltatást. Ezek közül az előbbi ajánlatos, mert a MÁK-nál ingyenes a számlavezetés és a kereskedés, az utóbbiaknál pedig rendkívül költséges.


Az Állampapír azt jelenti a gyakorlatban hogy hitelt adsz az államnak. Az a pénz egy hitelköveteléssé válik általad az állam felé.

2023. júl. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De attól még úgy mondva az enyémnek mondható? :)
2023. júl. 18. 14:15
 3/11 A kérdező kommentje:
Úgy is értem hogy megkérdezik tőlem mennyi pénzem van!Azt mondhatom ami az értékpapírszámlámon van?Az ugyanolyan mint ha a bankba lenne!
2023. júl. 18. 14:19
 4/11 anonim ***** válasza:

Igazából annak mondod aminek akarod.


Lehetne itt mélyenszántó közgazdasági okfejtésekbe belemenni, hogy mit minek lehet mondani, csak semmi értelme.

2023. júl. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

#3

"Az ugyanolyan mint ha a bankba lenne!"

Ez nem teljesen igaz. Inkább olyan, mintha részvényed lenne. Ha van 10 ezer forintot érő részvényed, akkor mondhatod, hogy annyi pénzed van, viszont ez annyiban nem olyan, mint a bankszámlán levő pénz, hogy olyat nem fogsz tudni csinálni, hogy veszel belőle valamit, illetve ez nem egy "fix" ár, mivel változhat az értéke.


Én egyébként azért nem feltétlenül mondanám, hogy annyi pénzed van, mert itt gyakorlatilag nem pénzed van. Ahogy veszel egy autót úgy annak is változhat az ára, de ha eladod, akkor az is pénzé tehető.

2023. júl. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"Inkább olyan, mintha részvényed lenne."


Szerintem éppen nem.


A részvény tulajdonjogot testesít meg, az államkötvény meg hitelkövetelést.

2023. júl. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

#6

Itt inkább arra céloztam, hogy egyik esetben sincs nálad a pénz, hanem van "valamid", ami pénzre váltható.

2023. júl. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Van a Magnetbanknál 11 százalékos kamat és ott 20 millió forint a max!Egy banknál hogy lehetne megoldani hogy több számlám legyen?100 millió forintnak az 5 bankszámla!
2023. júl. 18. 15:02
 9/11 anonim ***** válasza:
Ezért írtam a válaszomba, hogy nincs sok értelme ezekbe bele menni, hogy mit minek lehet mondani, mert akkor bele lehet menni abba is, hogy a készpénz sem az ő tulajdona hanem a központi banké, aki kibocsátotta.
2023. júl. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Úgy értem 3,6,12 hónapos lekötésre!20 millió!És ha valaki 100 milliót akár ahoz öt bankszámla kéne!Azt hogy lehetne megoldani?
2023. júl. 18. 15:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!