Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha nyernétek az euro jackpoton...

Ha nyernétek az euro jackpoton teszem fel, 18 milliárd forintot, mibe fektetnétek azt?

Figyelt kérdés

Köz tudott , hogy a hirtelen jött vagyon könnyen el tud úszni, ha olyan ember kezébe kerül egy nagyobb nyeremény , aki nem foglalkozott pénzügyekkel .

Na , de … ha hirtelen nyernél 18 milliárd forintot, és van némi fogalmad/ tartásod, hogy ezt a pénzt jó helyre rakd, mi lenne az amivel bővülne is?

Állampapírok 10 milliárdért pl, 5 milliárd svájci bankokba, 2 milliárd ingatlanba , 1 milliárd pedig saját magadnak , mondjuk egy budai pár szobás , de legalább szép ház megvásrlására 2-300 millióért , 1-2 nagyobb értékű autó , a többi pedig beosztani pl havi max 5 milliós elköltésekkel reális gondolat ?

Önképzés?

Pl ezen a szinten már nem árt ha az ember elvégez egy pénzügyi egyetemet, pl személy szerint gazdinfo , mert hozzám ez áll a legközelebb .

Kérdésem , hogy ez mennyire reális gondolat , és ti mit csinálnátok ennsi penzzel?



2023. júl. 19. 08:12
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
24%
Én a pénz nagy része kezeléséhez megbízható pénzügyi tanácsadókat, portfóliókezelőket fogadnék fel. A maradékot ésszerűen költeném/fektetném be. Ház/lakás vásárlás,nyaraló, autó, stb.
2023. júl. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
18%

@8


Az milyen?


Mesélnél róla?

2023. júl. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

Én mindenkit aki jó arc , megismernék innen , és meghívnám egy doboz kőbányaira.

Kapcsolatokat építenék, mivel már felfele nincsen csalad , lefele nem tervezek egy ideig még, túl fiatal vagyok .

Kőbányaival fizetnék a barátságotokért

2023. júl. 19. 09:23
 14/27 anonim válasza:
0%

13.

Nem kobanyaival, kell fizetni, hanem erkölcsi tartással, megbízhatósággal, fejlődni akarassal, minőségi (nem tiktok, nem insta) kikapcsolódással.

2023. júl. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
0%
#12: Nem.
2023. júl. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
Szivogatnank mindennap, belazulva építenénk egymast
2023. júl. 19. 09:26
 17/27 anonim ***** válasza:
20%

Lakásba, házba most nem biztos hogy megéri befektetni.

Most egyrészt fent vannak az árak és lehet évekig fent lesznek, de lassan fog az lefele menni. Akárki nem is fog tudni már csak úgy házat venni, ha kimegy a családosok támogatása, hitelt meg normális ember nem fog felvenni, hogy házat tudjon venni, mert nem fogja tudni vissza fizetni. Nézz meg egy hitel kalkulátort, tényleg nagyon nagy lehúzás lett.



Ha valamibe fektetni kellene akkor egyik ismerősöm gondolkozik ilyen büfé jellegű dologba. Neki adnám meg a kezdő tőkét. Jól főz, van érzéke a dolgokhoz, néha elég vad ötletei is támadnak étkezés terén, de az eredmény mindíg kiváló, ez egy biztos pont lenne.

Vannak még egyéb elképzeléseim is, de azoknak jobban utána kellene járni és kicsit már szerencse játék szintűek. Ugye a befektetés elvileg mindíg kockázatos. Az állampapíroknál is baj van, ha államcsőd van és lássuk be, hogy 50ezer milliárd forint az államadósság, ez nem bíztató. A lakáspiac megint egy érdekes jelenség. Most a csok miatt felmentek az árak, és tartják is, falun is emelkedtek a falusi csok miatt. De irreálisak lettek így az árak, ami nem fenntartható, nem tudni meddig marad ez így, ha lakhatásra veszel úgy "megéri" de befektetésnek vagy korábban kellett volna, vagy később kell majd, mikor bedőlnek a hitelek, meg lesz egy csomó ember aki nem tudja kigazdálkodni esetleg a rezsit.

Meg szerintem én falun vennék. Nem tudom miért, de pár év múlva falun kell venni házat.

2023. júl. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

Én vidéken élek/éltem mindig.

Az elején max pár évig élnék budan , a könnyebb megkörnyékezhetőségek miatt. Egy életen át nem tudnám megszokni , budai normafa környéke viszont egy fokkal lightosabb

2023. júl. 19. 09:40
 19/27 anonim ***** válasza:
31%
Ha valaki nyerne, légyszi küldjön egy 4-5 milliót, tényleg nem kéne több, de ez kisegítene.
2023. júl. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
Én mindenképpen segítenék, természetesen úgy tolnám át a zsetont, hogy soha ne tudd meg ki vagyok.:D
2023. júl. 19. 11:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!