Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Megéri felvenni a diákhitelt?

Megéri felvenni a diákhitelt?

Figyelt kérdés

Idén kezdem az orvosit(államin) és lehet koliba fogok majd lakni. A családom nem tud támogatni anyagilag én pedig az orvosi alatt tuti hogy nem tudok dolgozni még. Felvegyem a diákhitelt? Nem hülyeségekre költeném, a kolit, a könyveket fizetném, sulira megélhetésre, tehát amire kell. De lehet belőle albérletet is fizetni? Mert akkor lehet nem koliba megyek ha megtehetem. Olvastam olyat is hogy érdemes állampapírba fektetni. Tudna valaki ezekről mesélni és segíteni? Sajnos én nem értek hozzá és hitelekkel sem volt még tapasztalatom.

18/N



2023. júl. 30. 10:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A diákhitel1 szabad felhasználású, arra költöd amire akarod. Akár a pirosra is felteheted a kaszinóban.
2023. júl. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

"A családom nem tud támogatni anyagilag én pedig az orvosi alatt tuti hogy nem tudok dolgozni még. "


Nem értem a kérdésedet. Ha nincs más lehetőséged kijárni az egyetemet, akkor nem kérdés, hogy megéri-e. Akkor nekem nincs más lehetőséged,ha megéri, ha nem.


"Mert akkor lehet nem koliba megyek ha megtehetem."


Neked nincs pénzed. Megteheted-e, hogy hitelből kollégáium helyet albérletbe mész? Meg, de annyival több hitelt kell majd visszafizetned. Elmúltál 18, próbáld meg önállóan eldönteni, hogy ez neked megéri-e.


"Olvastam olyat is hogy érdemes állampapírba fektetni."


Amit elköltesz megélhetésre azt nem tudod befektetni. Úgyhogy a te esetedben ez se opció.

2023. júl. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem hülyeség lenne diákhitelből albérletbe menni. Ott a koli lehetősége, én csak akkor mennék, ha tényleg máshogy nem lehetne megoldani és nagyon muszáj. Ha a szüleid nem tudnak támogatni és ebből fogsz megélni, akkor mit szeretnél befektetni? Kaja, koli díj, könyvek, utazás, szórakozás, szerintem ezekre azért elég sok elmegy az egyetem alatt.
2023. júl. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem ez kezdeti nehézség, és sokan azt hiszik, hogy nem tudnak egyetem mellett dolgozni, de ha belejössz az egyetemes témába, megszokod az anyag mennyiségét, hogy hogy kell tanulni, stb, akkor tudsz munkát vàllalni, feltéve, ha akarsz. Én is dolgozom egyetemistaként, bejelentett, főállás, nem diákmunka.

Menj koliba, amúgy is egy jó élmény, és amíg tudsz, addig spórolj. Jó dolog a befektetés, csak most te ott leszel még, hogy élelmiszerbe meg ilyenekbe fektess be, amik fontosak.

2023. júl. 31. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor vedd fel a diákhitelt ha nagyon muszáj.


Albérletbe ne menj és állampapírt se vegyél belőle.

2023. júl. 31. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

#4 Mondjuk orvosi tipikusan az a szak ahhol tényleg nem nagyon lehet mellette dolgozni, épp elég az ha valaki bent tud maradni.


Hitelből albiba nem mennék, mert arra is gondolnod kell hogy valamikor vissza is kel fizetned ezt az összeget és kb 6-7 milla minuszba leszel mire elvégzed az egyetemet.


Nyáron pedig mindenképpen kéne dolgoznod, hogy évközben kevesebb hitel kelljen.

2023. júl. 31. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
51%
Boven eleg ha heti 2napot dolgozol, mondjuk hetvegen. Az is kb heti 30k nettoban, mert a bruttod lesz a nettod.
2023. júl. 31. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
21%

Semmi ne fektes az állampapírba. Magyarok mindig lehúzásra játszanak. Magánnyugdíjpénztárt nem véletlen lopták el.


Sokan elfelejtik, hogy az orvosin rengeteg szigorlat van és ki kénne dolgozni sok minden önállóan hozzá szembe max egy kettő matek szigorlattal. Dolgozni nem fogsz sokat, ha vasárnap 20 órában fog menni. Az SZJA kedvezményt bármikor visszavonhatják 5 év képzés alatt.

2023. aug. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ne a pirosra, a feketére tedd fel, fekete 17-es. Az a tuti befutó :D


No de félre a tréfát. A diákhitel1 szabad felhasználású, a diákhitel2 pedig a tandíjra fordítható. Költheted albérletre is, vagy akár kirándulhatsz is belőle.. Én szerintem helyzet függő, kinek, és mikor éri meg.


Biztosan van, akinek nem érte meg, hiszen el sem végezte a felsőoktatási intézmény által nyújtott képzést, és évekre maradt adóságban.


Másoknak viszont pont, hogy segít, és közelebb hozza a szerényebb anyagi helyzettel rendelkezőket, a jobb körülményeket megélő családoknál. Egy kis esélyegyenlőség.

2023. aug. 11. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#4es válaszoló vagyok. Le lehet pontozni, mert sokat nem jelent, én jog mellett dolgozom teljes munkaidőben, sőt, természetesen meghaladom a napi 8 órát, albérletet fizetek, és minden mást magamnak állok. Nyilván az első félévben/első évben nehezebb, de később simán lehet folyamatosan dolgozni. Vedd fel a diákhitelt, ha nagyon kell, de értelmesen használd fel, és próbálj meg dolgozni, mert nagyon sokan csináljuk, és olyanok is, akik orvosin vannak, szóval számomra a szükség a mérce, nem a szak.
2023. aug. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!