Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi ez a bankkártya klónozás?

Mi ez a bankkártya klónozás?

Figyelt kérdés
tele van a tiktok mostanában ilyen videókkal, hogy egy üres fehér kártyàra ràírják egy ellopott létező bankkártya adatait, és pénzt vesznek le vele, kesztyűben meg maszkban. Ezek akik kirakják, hogy lehet tőlük kártyát venni, a 99%-a átverés. De ez a módszer működik. De még is hogyan? valaki el tudnà magyarázni? darkweben vannak elvileg clone card néven ilyen kártyák.
2023. szept. 12. 22:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Persze, lehet klonozni a kartyakat, aztan az elso netes tranzakcional megfogja a 3D Secure, amihez ugye minimum egy mobil + applikacio vagy sms-kod kell. Boltban vasarolni meg penzt felvenni elvileg lehetne vele, csak azokhoz meg ugye PIN kell, amit nem lehet csak ugy klonozni.


Nem kell mindent elhinni amit a tiktokon latsz, sot.

2023. szept. 12. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
youtube is tele van ilyen videókkal, ha beírod hogy clone card. szóval valami alapja van ennek gondolom, de nyílván nem olyan egyszerű ahogy kinéz.
2023. szept. 12. 23:13
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Oke, akkor a youtube mostantol az egyetemes tudas fo forrasa...
2023. szept. 12. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Megfelelő eszközzel a másnescsík adatait lehet másolni, illetve a PIN-kódot úgy lopják el, hogy ATM-re vagy a POS terminálra egy az eredetire hasonlító plusz klaviatúrát helyeznek, ami a beütött kódot rögzíti. Ugyanez a módszer a másnescsík esetében is, hogy egy rátesznek egy plusz olvasót. A modern ATM-ek már védve vannak ez ellen oly módon, hogy a kártyát csak egy kicsit tudod bedugni utána magától veszi be mely közben, illetve kiadáskor is rezegteti a kártyát ezzel akadályozva az adatmásolást.
2023. szept. 12. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
én olyasmit olvastam, hogy van egy oldal elvileg ahol lehet venni ilyen ellopott adatokat, és azt lehet ráírni a kártyára, és pinkód is van hozzá. az hogy ez mennyire, igaz nem tudom. kipróbàlni nem merném ezt a dolgot, csak érdekel, és nem nagyon találtam erről semmit magyarul, gondoltam hátha valaki hallott már erről
2023. szept. 13. 00:48
 6/14 anonim ***** válasza:
81%

#5 "kipróbálni nem merném"


hát nagyon nemes tőled hogy nem követsz el többrendbeli pénzügyi csalást más kárára szervezett bűnözőként

2023. szept. 13. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Magyarul... tanulj meg angolul es akkor ott van a darknetdiaries podcast sorozat amiben ezt es hasonlo dolgokat dolgoznak fel
2023. szept. 13. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
De ezeket csak igy lehet megcsinalni ha ismered az illetot es ellopod a kartyajat titoknan es rateszed a magnescsík olvasót?
2023. szept. 13. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
2023. szept. 13. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Hintalow ***** válasza:
100%

Európában ez a fajta visszaèlèsi módszer már 10+ ève kb kihalt, mert minden terminál a chipet olvassa, nem a mágnescsìkot.

Règebben klónozták ilyen módszerrel a kártyákat, ès utána (jellemzően) kp felvèteket csináltak a másolatokkal.

Olyan helyeken dìvik ez mèg, ahol továbbra is az elavult mágnescsìk technológia van használatban: ázsia, èszak ès dèl amerika.

2023. szept. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!