Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Egy utazás miatt meg éri fel...

Egy utazás miatt meg éri fel venni személyi kölcsönt ?

Figyelt kérdés

Régi vàgyam Nepálba utazni .

Az utazás egy része már meg van (Repülő jegy és a túra ára amin rész veszek )

Viszont ugye vannak egyébb költségek mint például pl borra való a sherpának meg ilyenek nemzeti park belépők az Everest régióba


2023. szept. 17. 21:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%
Nem.
2023. szept. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%

Tehát valójában még az utazás teljes költsége sincs meg, nemhogy váratlan kiadások, vagy amikre nem is gondoltál még.

Ez így elég nagy összeg, szóval nem.

2023. szept. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
92%
Nem
2023. szept. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
92%

Nem érdemes, mert pár napi kellemes élményt évekig nyögni fogsz. Hogyha a pénz egy része megvan, gondolom másik részét is össze tudod gyűjteni.

Amennyiben nem, akkor a hitelt se tudtad volna törleszteni és jó, hogy nem utaztál.

2023. szept. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
39%
Persze hogy igen, egyszer élünk, a hitelt visszafizetni lesz idod
2023. szept. 18. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
74%

Ésszel esetleg igen ha tudod hogy vissza tudod fizetni.

De ha van lehetőség inkabb menj jövőre.

En csak akkor venném fel ha mondjuk ismerősök is most mennek és lemaradnal másképp róla.

2023. szept. 18. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
67%

Hát én hitelre sosem utaznék. Abszolút két végén égeted a gyertyát eset. Utazni elég luxi dolog, hitelre bármit is beszerezni luxi dolog, a kettő együtt eh.

Mindemellett én is imádok utazni, minden évben 1-2 hónapra nyakamba veszem a világot, idén kb 3 milliót költöttem utazásra ázsiában, tehát nem épp a falut el nem hagyó zsémbelő véleményét hallottad.

De ha már a jegyek megvannak, akkor sok lehetőséged nincs, igazából, mert azt elbukni még rosszabb lenne. Talán.

2023. szept. 18. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
17%
Mindenképpen :D :D :D
2023. szept. 18. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
77%

Én sem tennék ilyet. Volt egy nyaram amikor "utazgattam" - valójában nem csak kirándulások voltak ezek, volt benne tanulás, önkéntes munka, alkalmi munka és igen, 10 nap nyaralás is. Nem mondanám hogy hitelből tettem mert előre elkülönítettem rá egy összeget. Végül mégis az lett a vége, mert az év vége felé diákhitelhez kellett nyúlnom, aztán mégegyszer, aztán mégegyszer... az akkori barátnőmnek is csak így tudtam megadni a tartozásaimat, ami a közös kiadásaink rám eső része volt.

Igazából az egész akkori életem ráment az utazgatós tervre és azóta is azt nyögöm. Leginkább anyagi értelemben. A remek terv lassan 5 éve született... ennyi idő alatt megnő egy gyerek :D Vagyis érted, rengeteg hasznos dologba belefoghatsz ahelyett hogy belesétálsz egy adósság csapdába.

Pár százezer ft itt-ott, lassan semmire nem lesz pénzed, aztán már magadtól vonsz meg olyan dolgokat amiket nem kellett volna dehát kell a törlesztőre.

Persze ha ez az utazás olyan mértékben javítaná a munkateljesítményemet, hogy utána a dupláját keresném itthon, akkor én is elgondolkoznék rajta. Kérdés hogy ezeket tudja-e előre az ember.

2023. szept. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Lilluci27 ***** válasza:
79%
anyagilag nem éri meg
2023. szept. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!