Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Egy 18 éves rendben tartott...

Egy 18 éves rendben tartott személyautóra miért nem lehet gépjármű-biztosítást kötni utazási időre? Felháborító!

Figyelt kérdés

2016. júl. 6. 16:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Milyen gépjármű biztosításra gondolsz?
2016. júl. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Utaznánk Erdélybe, és gondolni szeretnék a legrosszabbra is... Azt hiszem assistence vagy nem tudom... Szóval, ha lerohadnék, (ami szinte kizárt, most műszakizott, meg viszem átnézni) segítséget nyújtana. Egy 1 éves gyerkőccel nem szeretnék a pályán éjszakázni, mert senki nincs, aki segítene.
2016. júl. 8. 05:13
 3/18 anonim ***** válasza:

Azért nem köthetőek ilyen assistance jellegű biztosítások,mert egy ilyen idős autónak nagyobb valószínűséggel lesz problémája és ez a kockázat nem éri meg egy cégnek sem.

Egy -két cégnél lehet max.15éves korig kötni.

2016. júl. 8. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Valóban, az tény, hogy nem feltétlenül robban le nagyobb eséllyel egy idősebb autó. Elképzelhető, hogy egy fiatalabb, de rosszul karbantartott sokkal inkább lerobban. Viszont egy biztosító ennek nagyon nehezen tud utána menni. Az egy egzakt információ, hogy hány éves a kocsi, az meg nem éppen, mennyire van karbantartva. Ezek egyszerű, neten köthető biztosítások, a biztosító nem fogja előre részletesen felmérni a kockázatot, neki elég, hogy fiatal legyen az autó, és kész. És is akartam már egyszer ilyen biztosítást kötni, de sajna idős kocsikra sehol nem kötnek.
2016. júl. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Hát, nem fogja a biztosító tizenezer forintos állapotfelmérésre küldeni az autódat egy pár száz forintos asszisztansz biztosítás miatt. 10-13 évig vállalnak asszisztanszt, ahogy cascót is többnyire. Ha valóban jó a kocsid, akkor bízz benne, ha te sem bízol benne, akkor meg indulj el másik autóval, kérj kölcsön, vagy bérelj egyet.
2016. júl. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Ha lerohadtok, is hívhatsz segítséget, csak neked kell kifizetni, nem a biztosító fogja állni a költségeket. Szállást is találhatsz, csak azt is neked kell kifizetni, nem a biztosító fogja finanszírozni. Semmi olyan dolgot nem tud elintézni az asszisztansz, amit te nem tudsz. Annyi csak, hogy ha megkötöd, akkor a biztosító fizet, ha nem kötöd meg, akkor meg neked kell állni a cechet: trailer, eljuttatni a kocsit szervizbe, csere autó, szállás stb.


Ha van egy lerohadás, az elég drága mulatság a biztosítónak, 18 éves rendben tartott autónál előfordulhat bármi. Nekünk is van 18 éves rendben tartott autónk, volt már, hogy folyt az olaj, a hűtővíz stb.

2016. júl. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
Nekem német ADAC Plusz biztosításom van évi 98€ és az nem gépjárműre szól hanem személyre. Ilyen az osztrák ÖAMTC is meg úgy tudom, hogy a magyar autó klubb is.
2016. júl. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
ez az adac hogy van? en is akarok kotni, csak nem ertem. nekem eleg lenne az egyszeru adac, csak N.o teruletee, mert ritkan jarok haza. Ha en most kotom meg, akkor nekem egy evre 84 euro? De mit jelent, hogy + hazastars es/vagy gyerekre? Ha ok is vezetnek es mondjuk lerobbannak, akkor o nekik is megy a muszaki mentes?
2016. júl. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
eszerint: [link]
2016. júl. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
Ezzel a részével nem vagyok teljesen tisztàba, mert ezt nekem az ügyintézőm kötötte mikor még Németországban dolgoztam. Azt tudom hogy személyre szól tehát, ha te vezeted az autót és lerobbansz, érted mennek és levisznek a pályáról, vagy elvisznek a megadott telephelyre Mémetországon belül (szükség van egy német lakcímre, vagy vállalkozás esetén egy telephelyre) vagy a legközelebbi szervízbe aminek szerződése van az ADAC-val, vagy maximum 100€ értékig ahova mondod. Az ADAC Plus-ra pedig azért van szükség mert az az unió területén bárhol érvényes és ha lerobbansz akkor egy napi szállást is ő nekik kell intézni és fizetni, azoknak is akik veled utaznak, gondolom itt van jelentősége annak, hogy van e feleség, gyerek. De ezt tényleg nem tudom pontosan. Az tudom, hogy ha magyarba rohadok le akkor a sárga angyalt szoktam hívní és rájuk hagyom azt hogy lebeszéljék a részleteket a németekkel:) olyankor nem én értetlenkedek németül telefonba. De ha lesz időm, akkor utánna járok ennek, hogy mi van még a szerződésemben.
2016. júl. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!