Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 2004 es hitelkártya. tartozást...

2004 es hitelkártya. tartozást akar behajtó iroda rajtam behajtani a kártya az ex nejem nevén van ő vette fel de még házasok voltunk rá 14 évre váltunk el Mivel ő nem akar fizetni rajtam hajtanák be . Ez jogos ?

Figyelt kérdés
2004 óta külön éltünk de csak2018 ban váltunk el

2023. okt. 15. 20:33
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
0%
Hallod öreg, OKÉ nyertél! Követeljék még vagy 100 évig! :D
2023. okt. 16. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
80%
Jobb ha tudod hogy kovetelni barmeddig kovetelhetik, az eg vilagon semmi nem tiltja. Meg akar napi egy levelet is kuldhetnenek. Egyedul a birosagi behajthatosaga az ami idovel valtozhat.
2023. okt. 16. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem nagyon vigyázz, mert valószínűleg tiltakoznod kell a tartozás ellen elévülésre hivatkozva.


Itt van egy cikk erről:

[link]

2023. okt. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 krwkco ***** válasza:
52%

"A hazassag alatt felvett hitel kozos, teljesen mindegy kinek a neven volt. Velhetoen valaskor errol nem egyeztek meg irasban igy jogosan kovetelik a tartozast a hazastarson."

A fenti előzményekkel a felét. Nem konkrétan erre az esetre értve, hanem a házasság alatt létrejött tartozásokra úgy általában.

2023. okt. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Az egeszet, ami utan a felet esetleg kovetelheti a hazastarstol.

De a tartozas ilyen esetben nem felezodik. Behajtjak az egeszet mint egy kezestol.

Nem gondolod hogy a koveteleskezelo vagy a obv majd merlegeli hogy akkor csak a felet szedjuk le mert hazasok voltak..

2023. okt. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 krwkco ***** válasza:

"Behajtjak az egeszet mint egy kezestol."

A másik fél nem volt kezes. A váláskor megosztották a vagyonukat és a tartozásaikat is.

"Nem gondolod hogy a koveteleskezelo vagy a obv majd merlegeli hogy akkor csak a felet szedjuk le mert hazasok voltak."

Egy követeléskezelő azt mérlegel, amit akar, de semmit nem tud behajtani. A bírósági végrehajtó pedig csak egy jogerős közjegyzői vagy bírói végzés alapján járhat el. A bíróság fog "mérlegelni".

2023. okt. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Én azt nem értem az egészben, hogy bemondásra, hogy -nem akarok fizetni- máris át lehet passzolni az adóstársnak egy tartozást? Nem kellene először minden formában behajtani az eredeti adóson? És csak ha már végképp nem megy, semmi jövedelme, meg semmi lehetőség, akkor fordulni az adóstárshoz?
2023. okt. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 krwkco ***** válasza:

"Nem kellene először minden formában behajtani az eredeti adóson?"

Házassági vagyonközösségben egy eredeti adós van: a házaspár. Egymástól függetlenül vállalhatnak kötelezettségeket, ami közös. Amikor a házasságot felbontják, a vagyonközösség megszűnik. Kettéosztjak a vagyon pozitív és negatív (tartozás) részeit. Megállapodás szerint vagy ami nincs megemlítve, az 50-50%.

2023. okt. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!