Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakáshitelnél lehet általában...

Lakáshitelnél lehet általában büntetés nélkül előtörleszteni?

Figyelt kérdés

Megvan az önerő és a kövi hónapokban néznék szét a piacon.

Közben költözés után a korábbi ingatlan eladásra kerülne és a jelenlegi lakáshitel kamatok alapján szerintem érdemes lenne beletörleszteni előtörlesztésként a lakáshitelbe.


Ezt szokták büntetni/limitálni a bankok?



2023. okt. 23. 16:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Én várnék még, de ha mindenképpen most veszel fel lakáshitelt, akkor jövőre nem előtörleszteni kell, hanem kiváltani a hitelt.
2023. okt. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A hitelkiváltásról hallottam már. Azt mindig engedélyezi a bank? Vagy miktől függ?

Mert hülye lenne (a saját oldaláról) egy alacsonyabb kamattal ugyanúgy engedni tovább törleszteni, nem?

2023. okt. 23. 17:06
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én szerződésemben az volt hogyha a tőketartozás 50%-át visszafizetem az első két évben (20 éves a hitel) akkor elveszik az induló díjkedvezményeket.

Egyébként az előtörlesztés a legtöbb helyen 1-1.5%-ba kerül. Vagyis milliónként 10-15 ezer forint.


"Mert hülye lenne (a saját oldaláról) egy alacsonyabb kamattal ugyanúgy engedni tovább törleszteni, nem?"


De. De nem tud mit tenni. Törvény írja elő hogy lehet elő/végtörleszteni.

Azt ritkán engedik hogy náluk váltsd ki a hitelt de az sem baj. Ilyenkor el kell menni másik bankhoz.

2023. okt. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Értem és köszönöm a részletes infókat! :)

(Ment a zöld kéz.)

2023. okt. 23. 17:31
 5/7 anonim ***** válasza:

A bank teljesen tisztában van azzal, hogy sokan igyekeznek kiváltani a hitelt és így áraz be mindent. Magas inflációs környezetben magasabb lesz a hitelkamat is, ami ha nem változó, nem is fog lentebb menni. Az ügyfél ilyenkor jobban jár, ha kiváltja a hitelt egy kedvezőbb kamatozásúval, jellemzően másik banknál. A hitelező bank lényegében nem bukik rajta, hiszen a a tőkét hamarabb visszafizeted nekik, ők meg elkérik a végtörlesztés díját.

Jelenleg egyébként inkább megéri változó kamatozású hitelt felvenni. 3 éve még a fix kamatozású hitel volt a jobb. Örülök is, hogy az én autóhitelem továbbra is 5%-al ketyeg a mostani 10-12% helyett

2023. okt. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A mi szerződésünkben is az szerepel, hogy ha 2 éven belül a tőketartozásunk több, mint 50%-át visszafizetjük kp-ból, akkor az induló, elengedett díjakat vissza kell fizetni. (Lakástakarékból történő törlesztés pl. nálunk nem számított ebbe bele.) Ez nálunk kb. 140 ezer forint, plusz 1% az elő- és végtörlesztési díj. Jelen kamatkörnyezet mellett is érdemes mérlegelni amúgy, hogy mennyit fial mondjuk egy állampapírban az a pénz és mennyit visz a hiteled. Lehet megéri 1-2 évig tartogatni.

Ha szigorúan csak a hiteltől való szabadulást nézzük, akkor természetesen megéri betörleszteni akkor is, ha ez némi büntivel jár.

2023. okt. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 xswerdy ***** válasza:

Gondold át, hogy nem érdemesebb-e a régi ingatlant megtartani, és kiadni. Persze nem mindenkinek van affinitása az ingatlan kiadáshoz, szóval ábeszélni nem akarlak, csak gondold át.


Ha ez a célod, akkor majd amikor kiválasztod a megfelelő banki ajánlaot, akkor ne csak a THM-et nézd, hanem az előtörlesztés költségét is. Abban is nagy különbségek lehetnek.


Sok ajánlatban van 3-5 év után egy, vagy több ingyenes előtörlesztési lehetőség, annál hamarabb biztos nem lesz ingyen. Meg természetesen nem tilthatja egy bank sem, hogy előbb visszafizesd a tartozásod. Viszont az érthető, hogy költsége lesz, hiszen a bank amikor szerződik, úgy kalkulál, hogy hosszú évekig fog rajtad keresni, Te maeg pár hónap után visszafizetnél mindent.

2023. okt. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!