Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Felvehetjük a babavárót úgy...

Felvehetjük a babavárót úgy is, hogy spermadonoros a baba?

Figyelt kérdés

A csalad.hu-n olvastam, hogy a feltételek között ott van az is, hogy "nem áll fenn olyan körülmény, mely alapján lehetetlen a közös gyermekvállalás". Hát, nálunk nem én leszek a biológiai apa, donort használunk. Ez így kizáró ok?


(Összesen 2 és félmillió forintot vennénk fel, felújításra, nem dől össze a világ, de elég sokat fogunk költeni külföldi meddőségi kezelésre, egyszerűbb lenne a lakásfelújítás kölcsönből)


Előre is köszönöm!



2023. okt. 26. 15:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
32%
Hát, öreg, sajnállak, hogy belementél egy ilyenbe... Nálunk se lehet gyerek, de eszünkbe se jutott az ilyen donorbébi, akkor inkább maradunk ketten...
2023. okt. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
66%
1-es: fáj hogy nem lehet gyereked másnak meg igen?
2023. okt. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
32%
Miért nem személyi kölcsönt vesztek fel? 2,5 millió nem egy nagy összeg.
2023. okt. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
44%
#2 Az sem lesz az ő gyereke...
2023. okt. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
57%
2-es a kerdezonek sem lesz.
2023. okt. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%

Kérdezö: ne foglalkozz az idiótákkal, nem érdemes.

Másodszor kérdezz rá, hogy ilyen esetben mi a helyzet, szerintem ez határeset, de a pontos jogi szabályzás fontos lenne.

2023. okt. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
60%

Úgy tudom, de legalábbis van ilyen, ha nincs akadálya, akkor keverik a spermadonor és az férj örökítőanyagát.

Így lehet "eső lehet hó" ha nem kutakodnak utána.

2023. okt. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Oooké, nekem semmi problémám nincsen azzal, hogy biológiailag nem lesz az enyém, attól még ugyan úgy én fogom nevelni, sajátomként szeretni. Már rég tudom, hogy ha valaha akarok gyereket, örökbefogadás vagy donor kell hozzá, a párommal is még a kapcsolatunk legelején tisztáztuk. Tudom, hogy sokaknak ez fájdalmas, nekem nem az. Csak drága, de ennyi.


#3: Jobban megérné, ha csak egy gyereket akarunk? Kettőtől engedik el egy részét, kamat szempontból a sima kölcsön se olyan durva?


#6: Valószínűleg az lesz, hogy a napokban elmegyek egy bankfiókba érdeklődni, hátha valaki tud konkrétat mondani. Egyelőre a neten pontosabb megfogalmazást nem találtam.

2023. okt. 26. 20:57
 9/12 anonim ***** válasza:
74%

Kérdező, nem kell magyarázkodnod ennek a sok értelmileg retardált válaszolónak.


Kitartást a procedúrához, remélem hamar teljesül a baba. Teljesen mindegy ki a donor, házasok vagytok, közösen vállaljátok, te gyereked lesz, bárki is a donor.


hitelfelvételtől számított 5 éven belül kell betöltenie a 12 hetes várandósságot a feleségednek, ha ez megvan, már le van igazolva a baba.


Eleve örökbefogadott babát is elfogadnak, lombikos babát is, nincs semmi, szimplán csak 5 év van az elsőre.

2023. nov. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Donoros babát max akkor vállalnék be, ha tudnám, ki a donor és tudom, hogy nem egy agyalágyult idióta. Nekem nem kell IQ nulla gyerek.
2023. nov. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!