Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ingyenes/nagyon kedvezményes...

Ingyenes/nagyon kedvezményes előtörlesztés létezik a bankoknál hitel esetén?

Figyelt kérdés

Van egy vidéki lakásunk, amit szeretnénk majd eladni, és beleforgatni egy pesti lakás árába. Azonban nálunk lassabban folynak az eladások, ki tudja mikor kerül értékesítésre.

Létezik olyan koncepció a bankoknál, hogy felveszek x millió hitelt, és fél-egy éven belül az eladott lakás árával csökkentem a fennálló tartozást?

Természetesen önerőről tudok, és konkrétan az ügyintézőt is meg fogom kérdezni, csak addig is hátha van valakinek saját tapasztalata ezzel kapcsolatban.


2023. nov. 3. 14:10
 1/7 anonim ***** válasza:

Adott hitel feltételeinél kell megnézni ezt. De általában "büntetik", azt, ha ekkora összeget ilyen rövid ideig használsz. A banknak az az érdeke, hogy sokáig, de szerződés szerint fizess. Általában ezért van, hogy rövid időn belül drágább a végtörlesztés. Előtörlesztésnek is vannak díjai nagyobb összeg esetén.

Olyan konstrukció nincs, ami kifejezetten ilyen nagy összeg, ilyen rövid távú hitelezésére való lakossági ügyfeleknek (legalábbis én nem találtam, amikor kerestem)

2023. nov. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hirdetmenyekben benne vannak a dijak.
2023. nov. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 xswerdy ***** válasza:
minden banknak mások a kondíciói. Mindenesetre ha ilyen terved van, akkor ne csak a THM-et nézd, hanem az előtörlesztés lehetőségét is, amikor összehasonlítod az ajánlatokat.
2023. nov. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Cib banknál volt talán 30.000 a maximuma az előtörlesztés költségének.
2023. nov. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igazából azt is figyelembe kell venni, hogy milyen lakást találunk ezidő alatt, mert lehet, hogy még mindig megéri most venni hitelre, díjakkal számolva, mint fél év múlva díjak nélkül, magasabb áron.

Sok mindentől függ, úgyhogy lesz min gondolkodni.

2023. nov. 3. 22:34
 6/7 anonim ***** válasza:

jogszabály határozza meg %-ban kifejezve, hogy mennyi lehet a max. felszámítható előtörlesztési díj. Próbáld meg valamelyik mesterséges intelligenciával kikerestetni a jogszabály számát, és a mértéket. Én nem töltök vele időt helyetted.


A kérdésben említett "koncepció " létezi, ABF, azaz Asset Based Financing leánykori néven volt rá példa, de a 2008-as válság kisöpörte. Az ingatlan fedezetére önmagában nem nem kapsz ma kölcsönt, csak ha az igazolt jövedelmi viszonyod elég támaszt nyújt a banknak egy ingatlanvásárlás célú kölcsön kihelyezéséhez.


A bankok legfeljebb ritka kivételes esetben adnak kölcsönt, ha előre tudható, hogy rövid időn belül a fedezetül szolgáló ingatlan "beforgatásával" vissza fogod a kölcsönt fizetni végtörlesztéssel.

2023. nov. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
4-es, sajnos a CIB már megszüntette a maximum 30E Ft előtörlesztési lehetőséget, náluk is 1%, mint a legtöbb bankban.
2023. nov. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!