Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Megéri a Wise kártya? Pályakez...

Megéri a Wise kártya? Pályakezdő vagyok

Figyelt kérdés

Azért is döntenék az effajta kártya mellett, mivel sajnos eléggé elszállt az OTP költségekben.


A pályakezdőséget azért emeltem ki, mivel jelenleg nincs folyamatos jövedelmem (még).

Eléggé kellemetlen, hogy az OTP minden költséget folyamatosan felszámol, gondolom az éves költségek is most kerülnek levonásra. Folyamatosan mínuszban van a számlám...



Mivel nem hinném hogy olyan sok pénzt hagynék a kártyámon,ezért gondolkodtam ebben a megoldásban, ráadásul fizetek euróval is és 5 eurót levon az OTP ha külföldi bankból veszek ki pénzt.


Elméletileg Wise kártya esetén ilyen nagy költségek nincsenek.


A kártyahasználat volt nekem : 6400 Ft

Üzenetek: 2500 Ft

És még valamire levont 2000 Ft-ot, mint készpénzfelvét. Nagy összeget nem vettem ki..



Viszont mindenképp fizetés után amint megérkezett a kártya, az egész összeget átutalnám és a számlámat lezárnám. Számomra nem kielégítő az OTP szolgáltatása, ráadásul baromi drága is. Arra sincs biztosítás, ha a rendszer összeomlik (gazdaság, ami tudjuk hogy haldoklik) akkor a pénzem nem veszik el..



2023. nov. 7. 10:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2023. nov. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
1. Köszönöm, neked van? Esetlegesen pozitív és negatív tapasztalatok?
2023. nov. 7. 11:32
 3/12 anonim ***** válasza:
41%

Ha külföldön élsz, akkor ott nyiss számlát, ne az OTP-nél. A Wise kiegészítésnek jó, állandó számlának nem hiszem.

Árfolyamra nem jobb, mint az OTP, költségekre igen.

2023. nov. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
3. Pesten élek, de a párom felvidéken és eléggé sokat vagyok nála. Baromi nagy költségeket számol fel az OTP.. Ezért gondolkodtam ebben a megoldásban.
2023. nov. 7. 13:45
 5/12 anonim ***** válasza:

Milyen költségeket? Ha csak forintszámlád van, akkor ha kint költesz, azt deviza eladás árfolyamon átváltja és kész.

Ha meg Euró számlád van és hozzá devizakártya, akkor nincs váltási költség, csak levonja az Eurót és kész. Forintszámláról meg egy sima utalással tudsz küldeni a devizaszámlára, ott van egy 0,3%-os utalási díj meg átszámolja ugyanúgy deviza eladáson Euróba.


Az SMS üzeneteket meg le kell tiltani, az tényleg drága.

2023. nov. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
5. Felsoroltam a költségeket. Nekem ez nem fér bele, egyre inkább a Wise felé hajlok emiatt..
2023. nov. 7. 19:04
 7/12 anonim ***** válasza:
Abszolút, a kártyaigénylés óta egy fillért nem fizettem semmiféle számlahasználati díjat, utalási díj sincs, egyedüli kellemetlenség, hogy az egyik diákmunka nem fogadta el, és végül a párom egy másik számlájára érkezett a fizum. De nagyobb cégeknek ezzel nem lesz problémájuk. Csak ajánlani tudom, tényleg.
2023. nov. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
7. Köszönöm ❤️
2023. nov. 7. 19:38
 9/12 anonim ***** válasza:

#6 Felsoroltad a költségeket, csak mind olyan, ami kikerülhető, ha ésszel használod a számlát.


"A kártyahasználat volt nekem : 6400 Ft"

Ez nem tudom, mégis mi akarna lenni. A kártyás fizetés ugyanúgy ingyenes az OTP-nél, mint máshol. Az éves kártyadíj meg kb 3500 forint, szóval az sincs ennyi.


"Üzenetek: 2500 Ft"

Ezért kell lemondani az SMS-eket, vagy beállítani, hogy ne küldjön minden tranzakcióról, mert az SMS baromi drága és úgyis ott van helyette a push üzenet az appban, ami ingyenes.


"És még valamire levont 2000 Ft-ot, mint készpénzfelvét."

Ez megint nem érthető, mert havi 150 ezerig ingyenes a készpénzfelvét.

nov. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

9.


Annyiban hibáztam hogy a kártyahasználati díj 6094 Ft. Nem tudom, hogy ezt mégis hogy képzelik.


Az sms meg igenis fontos.. szóval erről ennyit.


Az OTP csak lehúzza az embert, szolgáltatás nulla. Netbank sem működik, utalás is pénzbe kerül..


Készpénzfelvétel sem ingyenes már, arra is számol fel díjat.

nov. 8. 10:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!