Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha valaki megnyeri a lottóötös...

Ha valaki megnyeri a lottóötöst, miért nem vehet az összes pénzen államkötvényt? Nem mindegy állam bácsinak, hogy 10-en adják össze a kötvényállományt, vagy egyetlen befektető?

Figyelt kérdés
Te mibe fektetnél 2-3 milliárd forintos nyereményt?

nov. 11. 19:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Mar miert ne vehetne....?
nov. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
73%

A vagyonkezelés lényege, hogy szét kell osztani a suskát különböző befektetésekbe. Részvény, állampapír, valuta, ingatlan, nemesfém, vállalkozás; ha rosszul teljesít az egyik, felhúzza a másik.

Államkötvényt nem az állam megsegítésére vesz az ember, még ha annak az jól is jön.

nov. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem az állam nem maximalizálja az egy személy által vásárolható kötvénymennyiséget. De lusta vagyok kikeresni.

Ha arra gondolsz, hogy nem javasolt, akkor az más kérdés. DIverzifikáció, a kulcsszó, amire rá kell keresned.


Egyébként én elosztanám elég széles skálán. Nem álmodozok ilyenekről, így eleve végig kellene gondolnom, napi szinten a "megélhetésért" mivel foglalkoznék. Mert az nem menne, hogy otthon ülök és számolom a pénzt mint Dagobert bácsi. De igazából bármi is lenne az, szerintem beletennék pár száz milliót. 100-200-at saját ingatlanba, amiben élnék. Egy kis (sok) jótékonykodás), aztán a maradékot valamilyen megfontolások mentén szétosztanám állampapír, részvények, ingatlan, krpito, startup stb stb között

nov. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
94%

PMÁPra van 25milliós limit az államkincstárnál. Az oka, hogy annak a legmagasabb a kamata, és állambácsi örül, ha a kisebb kamatából is vesz akinek olyan sok pénze van.

De vehetsz bankonként is 25millióért azt hiszem.

Amúgy nincs limitálva, de nem is érdemes csak állampapírt venni szerintem se.

nov. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Az összes pénzből még 16% adót fizetsz.

A maradék 84%-ból vehetsz államkötvényt.

nov. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

"Az összes pénzből még 16% adót fizetsz."


Melyik összesre gondolsz ?

Euro Lottóra ?

vagy fizetésre ?

nov. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Csak az egyes sorozatonként van limitálva hogy mennyit vehet egy személy ha jól tudom, de ez is inkább a lakossági papírokra vonatkozik. Úgy emlékszem hogy az arbitrázslehetőség kiiktatására vezették be a limitet. Régebben csinálták egyesek, hogy a bankokkal összejátszva hitelből vettek hatalmas mennyiségű prémium állampapírt és osztoztak a hasznon, így lényegében az intézményi befektetők is hozzáfértek áttételesen a lakosságnak szánt papírokhoz.
nov. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Amúgy ha nagyon akarnék szerintem el tudnék szórni 2-3 milliárdot állampapírokra úgy hogy különbözőeket vásárolok össze, de nem gondolom hogy ez ésszerű lenne. Célszerűbb több különböző eszközbe fektetni a vagyont és nem mindent egy helyen tartani.
nov. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Nyilván csak elméleti kérdés, nem fenyeget, hogy megnyerjem a lottó telit, bár tegnap megint sikerült valakinek majdnem 2 milliárdot nyerni a hatoson:

A hatoslottón a 2023. 45. játékhéten a következő nyerőszámokat húzták:

2; 9; 15; 26; 38; 43

Találat darab Nyeremény (Ft)

6 1 1 883 128 190

nov. 13. 16:46
 10/14 A kérdező kommentje:
1 milliárd 883 millió. Szép kis summa, bár a győri hajléktalannak is sikerült elszórnia ingatlanokra, meg cukrászdára a 632 milliós skandi nyereményét pár éve, gond nélkül.
nov. 13. 16:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!