Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Létezik olyan hogy háztartási...

Létezik olyan hogy háztartási pénzügyi tanfolyam? Azt írtam hogy nem befektető tanácsadó akarok venni vagy bármi ilyesmi hanem csak azzal szeretnék tisztában lenni hogy a saját kicsi vagyonomat mikor mibe érdemes befektetni

Figyelt kérdés
2023. jan. 2. 09:36
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
16%
2023. jan. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
4%

Ugyanitt ez csak 4000Ft.

Ha bejött, akkor még mindig ráérsz 80ezret kifizetni a nagy csomagért :)

[link]

2023. jan. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
91%
Hujujj, azért óvatosan azokkal a linkekkel :)
2023. jan. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 A kérdező kommentje:
Igazából nem ilyesmire gondolok. Megpróbálok saját példámon keresztül összefoglalni mire gondolok de ez hosszabb lesz
2023. jan. 2. 10:32
 5/52 anonim ***** válasza:
13%

Kérdező, első körben a banki ügyintéződdel beszélj, aki el tudja magyarázni milyen befektetések vannak, milyen kockázatok

Nyilván kritikusan hallgasd meg, mert neki érdeke az, hogy mindent rád sózzon, de az neki se érdeke, hogy szar portfóliót javasoljon


Teljesen ingyen van

2023. jan. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 A kérdező kommentje:
Nem banki ugyekre gondolok. Vagy nem csak banki ugyekre. A befektetés nem jó szó vagy legalábbis nem csak befektetés. Ráadásul a bank csak a saját ügyeit ajánlja más bankét nem.
2023. jan. 2. 12:01
 7/52 A kérdező kommentje:

Sima alkalmazott voltam cég csinálta az adozasomat. Adóév végén pedig kaptam adovisszateritest.

Áthelyeztek S következő évben nem kaptam.

Rákövetkező évben inkább magam adtam be a NAV ügyfélszolgálaton, tanácsadónak néztem az ugyfelszolgalatost s szintén nem kaptam. Mikor rákérdeztem azt mondta nem jár.

Rekovdtkezk évben úgy döntöttem magam töltöm ki s utána járok ennek a kérdésnek

Kiderült ha van gyerekem akkorjjar vissza 100 ezer forint de ezt nekem kell mondani tőlem nem kérdezi senki

És ha nem tudok róla hogy van ilyen akkor nem kapok.

Évekkel később megtudtam ha egészségpénztár tag leszek akkor bizonyos feltételek teljesülése esetén egy befizetett összeg dupláját kapom vissza adovisszateritesben. És már hasonlót befektetéshez bár hivatalosan nem az.

Újabb évek után már én kérdeztem a NAVnál inzulin resztisztenciara jár e adovviszzaterites. Hülyeséget mondtak azt mondtak igen jar de nem tudják pontosan, utána kell járni. Kiderült inzulin adagolásu cukorbetegeknem jár, inzulin rezisztenciásnak nem ugyanakkor nekem egyéb anyagcsere zavar szerepel a zarokelentesemben arra pedig jár évi 100 ezer forint.

Szóval több száz ezerről van szó évente amitől eddig elestem mert nekem kellett volna rákérdezni jár e vagy nem.



Olyan tanácsadás érdekelne ahol ára tanítanakeg hogyan kell kinyomozni egyaltlantezeket a lehetőségeket hogy utána utána tudják járni, nekem jár e.

Mert amiről nem is tudok annak utána járni se tudok

És nem feltétlenül adókedvezményre gondolok.

Vividdel pl. 17%-al olcsóbban lehetett vásárolni a Liliben amíg. Ez meg nem szunt de ezt is csak késve tudtam meg. Ez se befektetés csak hasonló. Lipoti pékségben 40% kedvezmény jár. MOL Limó 2000 forintnyi autohasználati jogot ad

Stb stb

Összességében nagy pénzekről van szó ha az ember ezekről értesül.


Ki tudja hány ilyen lehetőség van most amit esetleg idén nem tudok meg sak jövőre és elvesztek újabb több 100000 Ft ot Vagy esetleg mire meg tudom már nem is lesz...

2023. jan. 2. 12:24
 8/52 anonim ***** válasza:
60%

Ezt egy könyvelő tudja. De jogszabályban fel van sorolva, mely betegségekre jár. Minden betegségnek van BNO-száma, és ha arra a számra van orvosi papírod, akkor tudod igénybe venni az adókedvezményt.

Olyan betegségekre jár, hogy inkább legyél egészséges! :)

2023. jan. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
Ha alkalmazott vagy, a munkahelyi bérszámfejtő is kell tudja.
2023. jan. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 A kérdező kommentje:

Sajnos azt nem én döntöm el Milyen betegségem lesz ráadásul ha nem veszik észre az orvosok akkor nem is jár adókedvezmény visszamenőleg semmi mert csak megállapított de nem igénybevett kedvezmény jár visszenoleg. De csak adiagnosztozalas dátumától.

Évek óta járt volna ha észreveszik a tünetekbol de csak akkor vették észre mikor majd kiszúrta a szemüket. Azt persze nem kérdezem hogy hogy lehet laikuskent észrevenni odamenni az orvoshoz az asztalra csapni és megmondani milyen vizsgálatot követelünk, de százezrek múlnának ezen is ..


Akkor ha jól értem kell egy könyvelőt fogadni S az tételesen felsorolja milyen adókedvezmények léteznek S rákérdez egyenként ahhoz lehet e közünk? Mert az hogy tudja hogy egy bizonyos betegségre kar az így nem sok hisz egy listát én is át tudok nézni ha már tudom hogy betegségre kar adokedvezeny.

Úgyhogy most nem ez érdekel hanem az amiről még nem tudok, akár adókedvezmény akár befektetés akár más.

2023. jan. 2. 13:03
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!