Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ez így nagyon nagy hülyeség...

Ez így nagyon nagy hülyeség lenne?

Figyelt kérdés

Éjszakás voltam, fáradt vagyok, az agyam pedig pörög ilyenkor, jönnek a “jobbnál jobb” ötletek. Szerencsére reggelre 99%-át elfelejtem… 😃


2008-ban vásároltam egy lakást 10.6 millióért, amit azóta is bérlők laknak, a bérleti díj 120e Ft.

Kb 4 évig kell még hitelt fizessek, ami 75ezer Ft havonta. Ezt az ingatlant kb 40 millióért lehetne eladni most.


2 éve vásároltam egy másik lakást, 25 millióért, szinten bérlők lakják, itt ninc a hitel. Az elmúlt 2 évben 120ezer Ft volt a bérleti díj, februártól pedig 140 lesz. Ez az ingatlan kb 30 milliót ér most.


Mind a két lakásban jó lakók laknak, nincs velük probléma, minden rugalmasan megy.



A gondolat: jelenleg a 2 lakás utáni bevétel 240ezer Ft havonta (adózás után)

Ha eladom a két lakást, az kb 70millió forint, ami magyar állampapírban, legyen mondjuk 8% évente, 5.6millio forintot termelne, ami havi lebontásban ~460ezer Ft, tehát majdnem duplája a bérleti díjból befolyt összegnek. (Aminek még fedeznie is kell a javítási/felújítási költségeket.)


Mit gondoltok? Irdatlan nagy hülyeség lenne, és inkább feküdjek le minél hamarabb? 😃



nov. 20. 08:46
 1/10 anonim ***** válasza:
29%
Igen, irdatlan nagy hülyeség lenne.
nov. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
62%

1-2 évig többet nyernél állampapíron, utána viszont nem biztos, és nagy valószínűséggel csak drágábban tudnál lakást venni. Szerintem rossz ötlet.


Ne felejtsd el, hogy lakás esetén a havi bérleti díj csak egy része a profitodnak, a lakás ára hosszútávon leköveti az inflációt.

nov. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
65%

Ha megnézed, akkor csak a lakásáron lakásonként évi 2-2,5 millát nyertél.

A jövő kiszámíthatatlan, de az elég valószínű, hogy hosszú távon az ingatlanárak nőnek és az is, hogy azt állampapírnak nem lesz örökké ennyi a kamata.

nov. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
62%
Az állampapír csak most és jövőre ilyen jó hozamú, utána vissza fog esni. Az ingatlan viszont nem, pláne, hogy az idióta kúrmány még tovább nyomja a tenyészpénzeket, a lakásárak emelkedni fognak.
nov. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%

3 éve nem kaptál 5%-nál többet az állampapírra. Úgyhogy a 8% nem fog hosszútávon összejönni.

Állampapírban a bevételed stagnál, ingatlannál pár évente tudsz rajta emelni. Plusz nőhet az ingatlan eladási ára, az állampapírnál ez nem fog, a befizetett tőkét kapod vissza biztosan.


Cserébe állampapírral 0 munka van és költeni se kell rá.

Azt neked kell tudni, hogy mennyi költséged és munkád van a két ingatlannal. Ha sok, akkor a kisebb hozamért is megérheti eladni. De az is megoldás, hogy csak a rosszabb hozamút adod el.

nov. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%

Az ingatlan csak egy lába ideális esetben a portfóliónak.

Nem a legnagyobb hasznot termeli, de viszonylag stabil.


Én nem adnám el, viszont többet nem vennék, hanem másba fektetnem a pénzemet

nov. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
56%

Hold after hours podcastokba hallgass bele, ott nem ilyen gyakoris penzugyi analfabetak vannak mint itt. Egy gyakoris incelnek az ingatlan a kanaan meg akkor is ha szar befektetes... Nemreg volt podcastba hogy igen, erdemes most eladni az ingatlant mert a piac nagyon kifutott es nagyon valoszinu egy kissebb eses vagy stagnalas az ingatlanarakba.



A pmap jo 15 szazalekot hoz jelenleg, szoval a 70 milliod igazabol 10.5 milliot hozna, jovore szinten ennyit fog hozni. Szoval kb 2 evig garantalt az hogy boven 10 szazalek felett fialtatod a 70 misit, kozbe meg a lakaspiac all a levegoben. Utana 84 misivel vagy veszel jobb kecot, vagy visszaveszed ugyanazokat...

nov. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
46%

Szerintem ha ilyenben gondolkodsz, akkor az egyik lakást add el és az árát tedd be állampapírba, a másikat meg tartsd meg.


A fenti példánál maradva, add el a 30 milliós lakást ( azért ezt, mert nincs rajta hitel). A másikon meg emeld meg a bérleti díjat 140 ezer Ft-ra, ha az ottani bérlő nem akarja kifizetni, akkor tudod mondani az eladásra kerülő lakásban lévő albérlőknek, hogy eladod a lakást amiben laknak, de ugyanennyi pénzért átmehetnek egy másikba ami szintén a tied.


30 millió 8% kamattal számolva évi 2,4 milliót hoz, amiből szintén tudsz állampapírt venni, így egy év elteltével már 32,4 milliód van ami kamatozik és így tovább. Néhány évig bőven nyereséges leszel így, aztán majd ha változik a piac, akkor kitalálod, hogy mibe fektess. Azt halkan jegyzem meg, hogy a PMÁP jelenleg 14,75% kamatot ad.

nov. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

"Szoval kb 2 evig garantalt az hogy boven 10 szazalek felett fialtatod"


Osztod az észt és annyit se tudsz, hogy PMÁPnak januárban van kamatfordulója. 2025. január 20-tól a 2024-es infláció utén fog fizetni, ami remélhetőleg bőven 10% alatt lesz.

Tehát már csak kicsit több, mint 1 év ami szerinted 2.

nov. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
19%

Először is, aludd ki magad. Az jó, ha leírod az ötletet, az meg nem, ha döntesz is egyből.

Nagyon vonzó a PMÁP, de nekem eszembe se jutna eladni a kecómat. Három befektetési célú ingatlanom van, abból egy Mo-n a másik kettő külföldön - az mondjuk más tészta - szerencsére jobban hoznak, mint a pesti.

Úgy látom, van egy stratégiád és évek óta ebben gondolkozol. Mi változott?

Nyűg kiadni? Problémásak a bérlők? Mit csinálsz a MPÁPs kamatokkal?


Azért nagyon szépen ment a kecóid értéke felfelé, ez a PMÁP-nál - ahogy fentebb vki írta - nem lesz és csak az első két évben lesz jó a hozam.


Nem adok tanácsot, mert az csak arra jó, hogy ne fogadd meg. Hosszútávon azért általában azok nyernek, akiknek van stratégiájuk. Ez a most ez hoz jobban ide teszem azt két év múlva meglátom amatőr hozzááláás.

nov. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!