Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyi idő alatt érkeznek meg...

Mennyi idő alatt érkeznek meg milliós összegű utalások? És azokkal azonnal rendelkezhetek-e? + 2 kérdés

Figyelt kérdés

A kérdés azért merült fel bennem, mert például esetemben, akinek az élethelyzetéből kifolyólag nincsen bevétele, csupán olykor lett némi összeg befizetve a számlámra, így egy esetleges nagy összeg érkezése gyanút kelthet a bankomnál. Nővéremnek a férjétől kaphatnék kölcsön pénzt egy ((kültéri)) ingatlan vásárlásra és az életem újbóli elindítására. Hogy szemléletes legyen: Az elmúlt 3 évben nem volt 3-nál több alkalommal olyanra példa, hogy 80e Ft-nál több lett volna egyszerre a számlámom. A napok 95%-ában pedig 20e-nél se volt több. Ha tehát egy ilyen esetben hirtelen milliók érkeznének, az gyanút kelthet a bankomnál. Hogy van ez? Mi történik ilyenkor? Ha már megérkezett, akkor azt azonnal költhetem? (Természetesen a napi limitek keretein belül.)


Egy másik kérdés, hogy online egy idáig 50 vagy 70 ezres limitet csak úgy meg tudok-e szüntetni egyik pillanatról a másikra vagy felemelni milliós nagyságrendűre? Vagy ehhez be kell már mennem a bankba?


Még egy kérdés: Mennyibe kerül mondjuk 5M Ft-nak az utalási költsége az OTP-nél? Értem, hogy számla típus függvénye, de szerintem nem lehet túl nagy eltérés, tehát csak nagyságrendileg kérdezem.



nov. 20. 08:48
 1/9 anonim ***** válasza:
42%
Nem csak gyanút kelthet, gyanút is fog kelteni. Majd elmagyarázzáwok a banknak, oszt annyi.
nov. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%

Online mindent tudsz intézni.

5M Forint jelenleg egy használt autó ára, nem fog ezzel senki szarakodni.

Az utalás költsége 15000 Ft kórül lesz.

nov. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
60%
10M alatt azonnali utalás van, akár éjjel 2-kor is utalhatsz valakinek, ő azonnal tovább utalhatja
nov. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

[link]

ez OTP, a költségekkel kapcsolatban, de más banknál is van ilyen táblázat.

nov. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Jajjajj! Erre nagyon elfelejtettem válaszolni. Bocsánatot kérek! Tényleg kiment a fejemből, noha előttem volt.


Köszönöm szépen a válaszokat!


Nem tudom 3-as, hogy ne zárolnák-e vagy nem építettek-e be egy parancsot a rendszerükbe, hogy az én esetemhez hasonló alkalmakkor ne lehessen azonnal felhasználni a pénzt, hanem csak megkeresés / kiderítés után. Bár nem tudom...ha valaki örököl egy ingatlant és eladja, arról miért is kellene tudnia a banknak azonnal vagy akár már az eladás előtt. (Ez most egy példa.) Mert ugye a banknak nincsen semmi ilyen értéknyilvántartáshoz való hozzáférésük – legalábbis nem kéne, hogy legyen. De mindegy, legfeljebb megkeresnek.


Még egyszer köszönöm mindenkinek, egyenként a választ!

nov. 28. 18:50
 6/9 anonim ***** válasza:
5: Banknak minden gyanús ügyletet jelentenie kell a NAV felé, és kellő mértékben fellépni a korrupció ellen, másképp büntetést kap. Lásd otpt több millióra megbüntetették..
nov. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#6: Automatikusan minden 2M feletti utalást jelentenek. De ez nem jeleni azt, hogy a pénzt zárolnák, főleg ha normál hazai magánszámlárol érkezett.
nov. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7# Ez igaz, de nem is írtam, hogy minden pénzt zárolnak, de amennyiben gyanúsnak ítélnek meg egy átutalást (pl sose érkezett ennyi pénz a számlára), akkor kérhetik, hogy igazold honnan van.
nov. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Hmmm, ez érdekes.


Köszönöm szépen a további válaszotokat!

nov. 29. 11:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!