Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Rendelkezhetek kettő OTP...

Rendelkezhetek kettő OTP junior kártyával?

Figyelt kérdés

Már van egy, de mivel idén kezdem az egyetemet így szeretnék egy olyan bankkártyát, amivel kizárólag az egyetemi költségeimet fizetem, illetve az azokra szánt pénzt tartom.


(Tankönyvek, tandíj, Diákhitel, jegyzetek, albérlet stb)


2019. aug. 1. 10:44
 1/6 anonim ***** válasza:
67%

A másikon meg a kajára meg bulizásra valót, vagy hogy?

Szerintem nem lehet, de legalábbis szinte biztos vagyok benne, hogy az nem lesz ingyenes. Inkább tanulj meg bánni a pénzzel, 18 évesen már épp itt az ideje.

2019. aug. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

#1 Köszönöm a tanácsot, de nem azt kértem.


A másikra a fizetésem jön, amit egyébként ugye nem bulizásra és társaira akarok költeni.


Szerettem volna külön tartani azt a pénzt (ami egyébként nem kevés, hanem több százezer, (így nem jó az "otthon tartom a fiókban megoldás") amit az egyetemre kell fordítanom...


Szerintem lejön, hogy nem elverni akarom a pénzem, hanem pont, hogy tudok vele bánni..

2019. aug. 1. 11:00
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A junior számlák minden banknál kedvezményes díjazásúak, így nem szokták engedni, hogy egynél több ilyen számlával rendelkezz. Lehet, hogy van bank amelyik engedi, de nem jellemző.


Viszont azt semmi sem tiltja, hogy másik banknál is legyen junior számlád. Hogy ez olcsóbb vagy drágább mint az OTP junior annak utána kellene nézned. Gondolom ez is szempont.

2019. aug. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Neked nem két kártya, hanem két számla kell ahhoz, hogy ezt meg tudd tenni.


Ezt viszont junior számlánál nem nagyon akarják engedni, mivel kedvezményes, eltérő bankoknál (de bankon belüli második számlánál sem) meg az átutalgatás nem lesz ingyenes, a számlák között ahogy a kártyák díja sem.


Azaz lehetséges, de sokkal jobban jársz, ha a pénzt "akaraterőből" nem költöd el, vagy lekötöd rövid távon, vagy állampapírt/kincstárjegyet veszel rövid távra, minthogy elmegy pár buli ára banki költségekre.


A költségeket, és az egyenleget egy netbankos hozzáféréssel, amúgy is lehet ellenőrizni elég rövid idő alatt, ahonnan tudhatod, hogy még mennyit költhetsz (amit akkor is nézni kellene ha két számlád lenne, nehogy a "bulira" fenntartott számlán kisebb egyenleg legyen, mint amennyit az adott bulin elköltenél, és fedezethiány miatt nem tudnál fizetni.

2019. aug. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom igazából miért nehéz fejben elkülöníteni a két pénzt... Vezetsz egy excel táblázatot, ennyi bevételem van ebből, ennyi a másikból, és ennyi kiadás egyikből-másikból. Ha egyik elfogy, nem nyúlsz a másikhoz. Ha - mint írtad is - tudsz a pénzzel bánni, akkor meg fogod állni. Ezért felesleges fizetned a banknak számlavezetési díjat pluszba...
2019. aug. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem lehet. Keress egy másik bankot is, ahol van diákszámla, nyiss ott is egyet. A K&H-nál ingyenes a számlavezetés, minimális díjak lehetnek.
2019. aug. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!